Sonbahar Modası Etek-Gömlek Kombinleri

Sonbahar Modası Etek-Gömlek Kombinleri

Hangi mevsimde olursa olsun etek, kadınların gardıroplarının vazgeçilmez parçasıdır.  Kısa, uzun, kalın, ince, dar, bol çeşit çeşit, renk renk etekler her daim gözdedir. Eteklerin gömleklerle kombinleri şık ve modern bir görüntü oluşturmaktadır. Ancak bu kombinlerde doğru renkleri birbiriyle eşleştirmek, uygun desenleri birleştirmek, dar ve geniş modelleri kombin yapmak ayrı bir ustalık ve moda algısı gerektirir.

Sonbaharda Hangi Etekler Hangi Gömleklerle Kombinlenebilir?

Sonbahar mevsimi, yaz ve kış mevsimlerinin aynı anda yaşanabildiği bir zaman dilimi olduğundan etek ve gömlek seçimi bu mantıkla yapılmalıdır. Yani yazdan kalan uçuşan kumaş etekleri rafa kaldırıp daha kalın eteklerin tercih edilmesi ve üzerine giyilen gömleklerin de bu dokuda olması gerekir. Sonbahar mevsimine uygun desenler ve kumaşlar olan pötikareli, puantiyeli ve çizgili sık dokunmuş pamuk dokulu olanlardır. Ayrıca sonbahar mevsiminde giyilen eteklerin ya mini ya da diz altı boyda olması ve altına kalın opak çorapların giyilmesi uygun olacaktır. Etekler, dar formda ise üzerine bol gömlek tercih etmek, etekler bol kesim ise bedene yapışan dar yapılı gömleklerin giyilmesi gerekir.

2014-mini-etek-kominleri-mavi-kalpli-gömelk-modelleri-etek-gömlek-kombin

Sonbahar Etek, Gömlek Kombinlerinde Renk Ve Desen Seçimi

Sonbahar etek ve gömlek model ve desenleri genelde pötikareli, puantiyeli ve yoğun desenli olduğundan etek ya da gömlekten sadece birini bol desenli, diğerini ise sade ve tek renkli seçmek akıllıca bir seçim olacaktır. Bu sayede görüntüde karmaşadan ve göz yorucu etkiden uzak bir şıklık elde edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir