2014 Gelin Tacı ve Duvak Modelleri

Bilindiği üzere gelin adaylarının çoğunluğu çok zorunda kalmadıkça kış düğünü yapmak istemezler. Çünkü herkes kır düğünü, deniz kıyısında romantik bir düğün yapmak isterler. Bu yüzden de yaz ayları düğün sezonu olarak da bilinir. Düğünlere hazırlık da hepimizin bildiği üzere keyifli ve bir o kadar stresli bir süreç ve gelinlik seçimi, duvak seçimi, düğün yeri, pasta, davetiye, süslemeler, makyaj, kuaför derken bu liste uzar gider. Peki bu sürecin önemli bir parçası olan gelinlik ve duvak seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Ne tür duvak seçmeliyiz? Gelin tacı ve duvak gelinlikle uyumlu mu? Hangi tür duvak modelerine bakmalıyız? Bu gibi soruların cevapları için aşağıda hazırladığımız ipuçlarına göz atabilir ve modelleri inceleyebilirsiniz.

 

Son yıllarda çok tercih edilen gelin tacı modeli fransız gelinlerinin daha çok kullandığı yüzün önünü kapatacak tül modelleri, Türk kızlarımızın tercih ettiği uzun duvaklar ve süsü ve abartıyı çok seven gelin adaylarımızın taçlı modeller revaçta.

Fransız Gelin Taçları

Fransız gelin taçları Türk kızlarımızın nikahlarında tercih ettiği modellerdir. Bunlar aslında düğünlerde de daha kullanışlı olabilir. Sade ve asil duruşu nikahlara daha yaraşır olduğu için düğünlerde tercih edilmeyebilir. Yaz gelinleri daha çok kısa duvaklar ve Fransız tarzı gelin taçlarını tercih ediyorlar. Size de önerebileceğimiz Fransız tarzı gelin taçlarına aşağıda bakabilirsiniz.

Uzun Duvaklı ve Taşlı Gelin Tacı Modelleri

Düğünlerde görmeye alışık olduğumuz, Türk kızlarımızın daha çok tercih ettiği uzun tüllü duvak modelleri gelenekselleşmiş olmakla birlikte gelinlik deyince de akla gelen ilk aksesuardır. Her ne kadar günümüzde modanın değişmesiyle duvakların uzunluğu kısalsa dahi uzun duvaklar vazgeçilmezler arasındadır. Uzun duvağı kullanması ve taşıması zor olmakla beraber saça iliştirilen nokta da önemlidir. Bu yüzden saçın arkasına monte edilen duvakları süslemek için iliştirilen yeri kapatmak amacıyla üzerine güpürlü modeller, taşlardan oluşturulan simgeler yapılmıştır. Bunlar hem saçta şık durmasıyla hem de gelinliğe uygun olarak gelin olan kişinin şıklığına şıklık katacak şekilde yapılmaktadır. Yaz gelinleri uzun duvak tercih ediyorlarsa çiçekli modelleri daha çok tercih etmektedirler. Kış gelinlerinin uzun duvak tercih edenleri ise kumaştan yapılmış ve taşlı modelleri daha çok tercih ediyorlar.

Süsü ve abartıyı seven gelinlerimizin tercihi genellikle taşlı modeller olmaktadır. Taşlı modelleri ülkemizde şu şekilde daha çok üretiyorlar: Osmanlı motiflerini sergileyen taşlı modeller. Örneğin saçın yan tarafını kaplayan çiçekli taşlı modeller adeta bir cariye ve sultan havası vermekte . Bu öğeler bizim kültürümüzün bir parçası olduğundan haliyle en çok tercih edilenler arasında oluyorlar. Üretilen diğer bir model ise çağdaş kadını yansıtan daha kibar ve küçük taşlı modeller. Eski Yunan Helen tarzını yansıtan zeytin dalı şeklindeki saça iliştirilen toka şeklindeki taşlı modeller ise tercih edilebilecek alternatifler arasındadır. Günümüzde en çok rağbet gören modeller arasında Osmanlı motiflerini sergileyenler ve küçük çiçekli modelleri yer almaktadır. Aşırı sadeliği seven gelinler ise Helen tarzını tercih etmektedir.

Aşağıda uzun duvak modellerinden bahsettiğimiz şekilde hem çiçekli hem de taşlı ve kumaş işlemeli modelleri görebilirsiniz.

 

süslü duvaklı gelinlikler, fransız tarzı duvak modelleri, taşlı duvak çeşitleri, albenili duvak çeşitleri, dikkat çekici duvak, klasik duvak, işlemeli duvak, çağdaş duvak modelleri, en son moda duvaklar, en çok tercih edilen duvaklar, bu senenin en çok tercih edilen gelinlik tacı modelleri, en beğenilen gelin tacı modelleri, ne çeşit bir duvak almalı, farklı duvak modelleri, ilginç duvak çeşitleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir