2014 Sonbahar İş Görüşmesi Kombinleri

2014 Sonbahar İş Görüşmesi Kombinleri

İş görüşmesine giderken kendinizi tamamıyla iyi şekilde sunmanız gerekir. Kıyafet, saç gibi faktörler önemlidir. Ofis ortamında bir iş görüşmesine giderken; etek ceket veya kumaş pantolon giymeniz uygun olacaktır. Düz bir elbiseyle de sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Gri etek ceket takımıda kullanabilirsiniz. Finans sektöründe daha ciddi bir iş görüşmesine giderken de;  kesinlikle kombininizi takım elbiseden yana kullanmalısınız. Siyah takım elbise, beyaz gömlek ve deri bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu tür iş görüşmelerinizde dolabınızda bol bol takım elbise bulundurmalısınız.

Adsız

Hizmet sektöründe bir iş görüşmesine giderseniz de mutlaka rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Koyu bir pantolon üzerine ceket ve bluzla güçlü görünmenize yardımcı olacaktır. Rahat şekilde de olsa kot kullanmamalısınız. Ayakkabı da önemli ne olursa olsun kapalı ayakkabılar tercihiniz olsun. Rahatlığınız açısından da çok fazla topuklu olmamasına dikkat edin. Aşırı makyaj yapmayın gayet soft ve doğal olmalı, saclarınızda özenli olmalıdır. İş görüşmesine giderken kırmızının da önemi büyüktür.

Kırmızı bir gömlekle kombinleyeceğiniz kalem etek ve ayakkabılarınızla kendinizi otoriter ve özgüven sahibi bir havada olacaksınız. Elbiseyle de gayet şık bir kombin yapıp iş görüşmesine gidebilirsiniz. Klasik sade bir elbise üzerine ceket ve şık bir ayakkabıyla kendinizden daha emin bir şıklıkta görünebilirsiniz. Takılarınızı da sadelik ve zariflikten yana kullanın aksi takdirde büyük ve ses yapan takılar hem sizi rahatsız edecek hem de işe yoğunluğunuz azalacaktır. Çanta olarak da ne çok büyük ne çok küçük çanta değil de orta boy evraklarınızın da sığabileceği bir çanta tercih etmelisiniz. Hangi tür bir iş görüşmesi olursa olsun her zaman bakımlı ve şık olmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir