2014 Sonbahar Modası ve Geniş Kesim Kısa Etekler

2014 Sonbahar Modası ve Geniş Kesim Kısa Etekler

                2014 sonbahar modası etek bakımından geniş bir yelpazeye sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Sonbaharın son güneşlerinden faydalanmak isteyenler için kısa etekler göze çarpıyor. Hem etek giyip hem de bacaklarının az da olsa üşümesini istemeyen kişiler ise tercihlerini daha çok uzun eteklerden yana yapıyorlar. Yinede açık bayanların en çok tercih ettikleri kısım kısa etekler oluyor.

Geniş Kesim Kısa Eteklerin Kombinlenmesi

Pileli-Lacivert-Kısa-Etek-ve-Puanlı-Şifon-Mini-Etek-Entelhatun.com_

Bu etekler giyildiğinde muhteşem bir hava katan eteklerdir. Sizi neredeyse ulaşılmaz kılarlar. Peki, bu etekler nasıl kombinlenmeli ve nasıl kullanılmalıdır?

Geniş kesim kısa eteğinizi pembe ton ağırlıklı ve çiçekli seçin ki sonbaharın kasvetli havasından hem siz çıkın hem de sizi gören herkesin içini açın. Üzerine tek renk olacak şekilde krem, beyaz, açık sarı renkte bir bluz giyin. İsterseniz bu bluz şifonda olabilir. Bluzunuzun üzerine yine eteğinizin pembesinden daha açık renkte bir hırka giyin. Boynunuza kolye takabilir ya da yalnızca küpe ile kombini tamamlayabilirsiniz. Bu arada ayakkabılarınızda pudra pembesi, kısa topuklu, bilekte botlardan olmalıdır.

Eteğinizi tek renk seçtiğiniz durumlarda üzerine giyeceğiniz bluzu hareketli ve canlı bir renk seçmelisiniz. Bu size hareket katar. Sakın eteğiniz ve bluzunuzu zıt renk seçmeyin çok fazla göze batacağından hoş görünümden eser kalmaz. Devamında isterseniz yine bir hırka ya da kullanılan renklere yakın ama farklı renkte bir çanta seçin. Mümkünse çanta ve ayakkabı birleşimini kıyafetinizde sağlayın ve kombininiz hazır.

Geniş Kesim Kısa Etekleri Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

–          İlk olarak bu etekler çok fazla uçuşan modeller olduğu için rüzgârlı havalarda giymeyin. Giyseniz bile yürürken çok dikkatli olun.

–          Eteğinizi ve bluzunuzu aynı kombinde çiçekli seçmeyin. Karmaşık bir görüntüye yol açar.

–          Etek ve bluz kombininde saks mavisi ve koyu kırmızı gibi çok zıt renkler seçmeniz sandığınızdan daha çok göze batacaktır.

–          Etekleriniz kemersizse bluz ve eteğin birleşim yerinin üzerine kalın kemer takabilirsiniz. Kombininize elbise havası vereceği gibi kombin için de farklı bir detay olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir