2014 Sonbahar Modasında Berenin Yeri

2014 Sonbahar Modasında Berenin Yeri

                Bilindiği gibi bereler yünden örülen, kafayı tamamen saran, başınızı soğuktan ve yağıştan koruyan küçük parçalardır. Ama hiçte göründüğü kadar basit bir parça olmadığınızı bilmeniz gerekir. Kombinlerde çok önemli yer tutan bereler her kıyafete kullanılamaz. Berelerde aynı kazak gibi pantolon gibi her kıyafet için ayrı ve özel olmalıdır.

Sonbaharın yağmurundan kaçmak değil de yağmurda doya doya yürümek, yürürken de başınızı üşütüp hastalanmak yerine bere kullanır ve yürüyüşün tadını çıkarırsınız. Trençkot ya da montunuzun üzerine herhangi bir bere takmak yerine bu yürüyüşler için kıyafetinize uygun bir bere takmak tabii ki sizin için daha güzel olacaktır.

2014-orgu-bere-4

Bere ve Kombinler

Bereler küçük ama önemli kombin parçalarıdır. Kot pantolon kazak ve trençkottan oluşan kombin bereyle tamamlanabilir. Bu kombinde açık renk bir kot giyilirse üzerine renkli bir kazak ve yine açık renk bir trençkot giyilir. Devamında üzerine takacağınız bere kotun açıklığına yakın ve üzerinde kazak tonunda bir şerit barındıran bir parça olabilir.

Berenizi kuyruğu sarkan bol berelerden kullanmanız için en uygun kombin ise yine çok küçük farklarla hazırlanır. Bol bir kot giyebilirsiniz. İsterseniz bunu siyah renkte dar bir pantolonda yapabilirsiniz. Üzerine giydiğiniz bluz yine canlı renk tonlarından seçilirse sonbaharın kasvetli havasında sizi görenlerin içini açmak için yeterli olur. Koyu formlarda seçtiğiniz trençkotnuzun üzerine yine aynı tonlarda kuyruklu uzun bere seçebilirsiniz.

Elbise giymeyi sevenler için de bereler yine kombinlerde yer alır. Uzun kollu, hafif bol ve diz üstü bir elbise seçtiyseniz altına mutlaka bilekte bir bot giyin. Bot ile aynı renkte olacak şekilde bir bere kullanın. İsterseniz elbise üzerine giyeceğiniz ceketle aynı tonda bere de kullanabilirsiniz. Elbiseniz sporsa ve sizde kuyruklu şeyleri seviyorsanız uzun ponponlu bereler bu elbiseler üzerinde oldukça şirin durur.

Günlük hayatta ciddi giyinmenizi, sürekli klasik görünmenizi gerektirecek bir işiniz varsa berenizi kafanızı tamamen saracak bir sıkılıkta seçin. Bu şekilde klasik görünümü bozmadan kafanızı da korumuş olursunuz ve işinizi gönül rahatlığı ile gidersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir