2014 Sonbahar Modasında Danteller

2014 Sonbahar Modasında Danteller

                2014 sonbahar modasında sıkça kullanılan danteller göze çarpıyor. Dantelin çekiciliği kreasyonlara da yansımış durumda. Bluzlarda, hırkalarda, şallarda ve daha birçok parçada kullanılan danteller gizemli ama şık bir koleksiyon oluşmasını sağlamaktadır. Danteli kıyafetlerinde kullanmayı çok fazla tercih etmeyenlerin bile dayanamayacağı şekilde hazırlanan danteller yalnızca göze değil ruha da hitap ediyor. Giydiğinizde kendinizi iyi hissetmenizi sağlamasının yanında verdiği görüntü ile de sizi mutlu edebiliyor.

Dantel Detaylı Bluzlar

Bu sonbahar modasında sıkça kullanılan dantelli bluzlar kombin açısından da size farklı kolaylıklar sunuyor. Omuz bölgesi dantelli bir bluzu herhangi bir kotla bile giydiğinizde size verdiği hava inanılmaz olabiliyor. Tabii ki saçlarınızı tamamen toplamanız ve dantel detayının görünmesini sağlamanız gereklidir. Bu sayede uğraşmadan çok kısa sürede güzel bir görüntüye kavusuyorsunuz.

Dantelli Pantolonlar

beyaz-dantel-pantolon-lace-spring-2013

Danteller artık pantolonlarda da kullanılmaya başlandı. Daha çok minik detaylar şeklinde cep üstlerinde, baskı olarak bacaklarda ve kemer şeritlerinde süs olarak kullanılıyor. Böyle pantolonları karışık olmayan düz renklerle giymeniz büyük önem taşıyor. Bu sayede göz yormayan sade şıklığa kavuşabilirsiniz. Dantel detaylı bir pantolonu üzerine düz renkte bir tişörtle giydiğinizde tişörtün kemer üstü olmasına ya da pantolonun içinde olmasına dikkat edin. Bu şekilde dantel görünümleri ortaya çıkıyor. Ayrıca bu pantolonların temizliği yapılırken çok yüksek ısıda yıkanmamasına dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde baskı danteller pantolondan kopabiliyor.

Dantel İşlemeli Şallar

Açık kapalı herkesin kullandığı şallarda dantel detayları çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Özellikle saçak kısımlarına koyulan danteller kapalı bayanların şalı seçmesini sağlıyor. Kapalı bayanlar bu şekilde şal takmaları gerektiğinde altına daha düz desenli bir bluz giymeliler. Çünkü dantel çok ince bir sınırdadır. Eğer gözü rahatsız edecek biçimde kullanılırsa hiç hoş bir görüntü vermediği gibi neredeyse bütün kombinin kötü görünmesine de neden olur.

Açık bayanların tercihlerinde ise tamamen dantelden oluşan şallar bile yer alabiliyor. Sade bir kıyafetin üzerine kullanıldığında kıyafetin havasını değiştiren bu şallar çok dikkatli kullanılması gereken parçalardır. Çok narin olduklarından en ufak bir tel kaçmasında kullanılması tekrar mümkün olmayabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir