2014 Sonbahar Modasında Deri Pantolonlar

2014 Sonbahar Modasında Deri Pantolonlar

Deri yünlü kumaştan yapılan kıyafetlerden olmadığından tam baharlık parçalardır. Çünkü kış aylarında giyildiğinde üşütür, yaz aylarında ise oldukça yakıcıdır. Sonbaharın en vazgeçilmez kıyafetleri deriden üretilenlerdir demek yalan olmaz. Deri ceket, deri yelek ve deri kazağın yanında deri pantolonlar da son günlerin modası haline gelmiştir.

2014-bayan-deri-pantolon-modelleri1-620x330

Deri Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Deri pantolonlar görüntü olarak asiliğin simgesi denebilir. Bunun yanı sıra şıklık da katabilen deri pantolonlar her tarza uygun kombinlenebilmektedir. Özellikle sonbaharın bir diğer vazgeçilmez parçası olan salaş kazaklar derinin üzerinde tahmin edemeyeceğiniz kadar şık durur. Altına isterseniz topuklu bot isterseniz de düztaban bir bot giyebilirsiniz.

Saç konusunda neredeyse her tür saça açık pantolonlardır. Kombine göre isterseniz sıkı bir bağlama yapabilir ya da açık bırakabilirsiniz. Gerektiğinde topuz bile yapabileceğiniz pantolonların üzerinde neredeyse hiçbir saç modeli abes durmaz.

Deri Pantolon Kombinlerinde Dikkat Edilecekler

–          Deri pantolonların kombinlerinde ayakkabınızın deri olmamasına dikkat edin. Aksi halde ne ayakkabı ne de pantolon kendini gösterebilmektedir.

–          Pantolonun üzerine giydiğiniz deri kazak hiç de hoş bir görüntü yaratmaz. Bunun yerine farklı kumaştan olan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

–          Aynı şekilde deri ceketleri de çok giymemeniz daha hoş bir görünüm için iyi olacaktır.

–          Deri yelekleri gerektiği durumlarda altına giydiğiniz kıyafetin kesinlikle deri olmaması halinde nadiren de olsa kullanabilirsiniz.

–          Takılarınızda deri tercih etmeniz hoş bir görünüm olabilir. Ama sakın ölçüyü kaçırıp bütün vücudunuzu deriye boğmayın. Bu şekilde hoş görüntü yerine göz kalabalığı yaratmaktan öteye geçememiş olursunuz.

–          Deri pantolonların üzerine gömlek kullanmayı seven kişiler olsa da gömlekler deri pantolonların üzerinde 2014 sonbahar sezonunda çok kullanılmayacaktır.

–          Deri pantolonunuz siyahsa ve üzerine de yine siyah bir kıyafet giyecekseniz kombinin devamını mutlaka farklı bir renkle tamamlayın. Bu ayakkabı, çanta, takı ya da şal olabilir. Bu durumda seçim size kalmış.

–          Makyajınız da kırmızı ruju eksik etmemeniz çekiciliğinize çekicilik katacaktır. Kırmızının her tonu deriye uymasa da yalnızca rujda kullanılan her tondan kırmızı mükemmel görünüme kavuşturacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir