2014 Sonbahar Modasında Elbiseler

2014 Sonbahar Modasında Elbiseler

Her mevsim giyilebilme özelliğine sahip olan elbiseler 2014 sonbahar modasında da büyük yer tutuyor. Sonbahar modasında tek parça kıyafetler arasında yerini alan elbiseler giyilmesi açısından da kolaylık sağladığından daha uzun yıllar karşınıza çıkacağa benziyor. Rahatlığıyla büyük oranda tercih edilen bu tek parçalık mükemmel kombinler aynı zamanda oldukça da kullanışlı oluyor. Sabah uyandınız ve işe geç kalmak üzeresiniz. Hemen giyin bir elbise altına botlar ve işe gitmeye hazırsınız. Bu pratiklik sayesinde çalışan bayanların, çocuklarından kendine vakit bulamayan annelerin ve kendine bakmak için zaman bulamayan daha birçok kişinin imdadına yetişiyor.

Sizi her zaman alımlı ve şık gösterecek elbiseler mini de olabilir uzun da olabilir. Tercih size kalmıştır. Elbiseniz sizi kusursuz gösterirken siz sadece o günün tadını çıkarırsınız.

mini-elbise-sonbahar-kis

Elbiselerin Kombinlenmesi

Elbiseler yaz kış her mevsim kullanılan parçalardır. Bu yüzden Kombinlenmesi de kolaydır. Özellikle sonbaharda çizmelerle ya da botlarla kombinlenmektedir. Genel olarak kazak formunda elbiseler tercih edilse de kumaş, kot, penye, ekose elbiselerde kullanılabilir. Üzerine trençkot ya da hırkalarla soğuktan korunma sağlanabilmektedir.

Kısa Elbiselerin Kombini

Uzun kollu kazak formunda giydiğiniz mini elbiseyi altına diz altı bol çizmelerle kullanabilirsiniz. Çizmeleriniz elbisenizin rengine yakın olmalıdır ve mümkünse çanta ya da takılar ile aynı renkte olmalıdır. Saçlarınızı serbest bırakırsanız kıyafetiniz ve saçlarınız size farklı bir albeni katar. Hafif dalgalı fönlenmiş saçlarınızı, elbisenizin renk uyumunu yine aynı tonlarda gölgeli bir göz makyajı ile tamamlayabilirsiniz. Uzun kollu elbiselerde takılar boyun bölgesi açıksa küçük bir kolye ve top küpelerle tamamlanmalıdır. Bileklik kullanmamanız önerilir. Dilerseniz hava şartlarına göre üzerine trençkot giyilebilir.

Uzun Elbise Kombini

Uzun etekli elbiseler tercih etmeniz sonbaharın getirdiği mevsim geçişlerinden sizi koruyacak önemli parçalardır. Bu elbiselerin altına topuklu ya da düztaban kısa botlar giyebilirsiniz. Bu elbiselerde etek boyundan dolayı botların rengi çok belli olmayacağından çantanızı mutlaka botlarla aynı renkte seçmeniz gerekir. Uzun elbiseler genelde düz fönlü saçları ya da toplu saçları daha hoş taşır. Boyun kısmı açık bir elbise ise ince boyunluk tarzı şalları kullanabilirsiniz. Aksi takdirde boyunluklar hoş durmayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir