2014 Sonbahar Modasında Kovboy Botları

2014 Sonbahar Modasında Kovboy Botları

Botlar yağmurların bol olduğu sonbaharın vazgeçilmez ayakkabılarıdır. Ayakları hem soğuktan korur hem de yağmurda ıslanmasını engeller. Çeşitliliği çok çok fazla olan bu botların 2014 sonbahar sezonunda en moda olanı kovboy botları olarak karşınıza çıkıyor. Sert çizgilere sahip olan kovboy botları burun kısmına doğru üçgen gelecek şekilde dizayn edilmiştir. Aynı zamanda bilek kısmındaki kemeri ile de tam bir kovboy tarzına bürünür. Üst kısımları ya içe ya da dışa doğru iki tane oval oluşturacak biçimde hazırlanmıştır.

Çizme hali de bulunan kovboy botlarının diğer özelliği bileği tam sarmamasıdır. Bu sayede bol kalan bilek kısmı pantolonların üzerine giyilmesi için ideal bir ayakkabı yaratır. Genel olarak kovboy botları fermuar ya da bağcıksız tasarımlara sahiptirler. Zaten bol olan üst kısmı ayağınızın büyüklüğüne göre ayarlandığından giyip çıkarmak oldukça kolay olacaktır.

bt3

Kovboy Botlarının Kombinlenmesi

                Kovboylar bilindiği gibi asi tarzda kişiliğe sahiptirler. Kuralsız ve sınırsızdırlar. Bu yüzden kovboy botları da spor ve rahat giyim tarzları için uygundur klasik tarzın altına da kullanılabilir ama spor tarzda durduğu gibi hoş durmayacağından daha çok spor kullanım önerilmektedir.

Hardal sarısı dar bir pantolonunuz varsa bu pantolonun üzerine koyu mavi bir kazak giyin. Kazağınızı kayık yaka ya da V yaka seçebilirsiniz. Altına aynı tonlarda koyu mavi bir kovboy botu giymeniz o günün yıldızı olmanızı sağlamak için yeter de artar bile. Botunuzu kesinlikle pantolonun üzerine giyin. Takı olarak da en güzel şal yakışır. Şalı ister mavi isterseniz hardal sarısı tonlarında seçebilirsiniz. Makyajınız hafif ve mavi ağırlıklı olabilir.

Daha renkli giyinmeyi sevenler için süet koyu yeşil bir kovboy botuna yine dapdar krem rengi bir kot seçebilirsiniz. Üzerine karışık renklerde giyebileceğiniz salaş bir kazak sizi o gün için tam anlamıyla harika hissettirmeye yeter. Seçtiğiniz kazağın içinde botunuzun yeşilinin bulunması halinde her şey dört dörtlük olur. Bu tarz kıyafetlere top yeşil küpelerde takarsanız harika bir kombin yaratmış olursunuz. Makyajınızda da yeşil ve krem tonlarını kullanmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir