2014 Takı Modası

Yaz aylarının rahat ve sakin geçmesini dileriz. Stresten uzak kendimizi eğlenceye veririz ve deşarj olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışırız. Bu moddayken ufacık bir stres bile batar bize, özellikle bayanların kıyafet, saç, makyaj, takı vb. düşünceleri de hiç bitmez. Hangi takılar bu yaz moda, bu yazın favori takıları neler,bu yazın moda renkleri neler,hangi takılar mayoyla gider,ne tür kombinler şık,kombin çeşitleri neler,plaj modası ne,güncel takı modelleri neler,renkli takı çeşitleri nelerdir gibi sorular kafamızda döner durur.Hanımların daha fazla sıkıntı yaşanmaması için hanımlara 2014 takılarından alternatif sunmayı bir borç bildim kendime. Böylelikle hem daha fazla düşünmemiş olacaklar hem de modayı takip etmiş olacaklar.

 

Daha önceki yazılarımızda 2014 bluz modellerinden bahsetmiştik. Orada gördüğünüz gibi bu seneki moda renkler pastel tonlar. Hal böyleyken takılarda da pastel tonlar ve kibarlık daha ön plana çıkıyor. Canlı renklerle oluşturulan takılar daha çok çiçek desenleri içeriyor. Bu da hanımlarının zarifligini, narinligini daha da ön plana çıkarıyor.Kolye,bileklik,yüzük gibi takılardaki çiçek desenleri ve canlı renkler yazın cıvıltısını üzerimizde barındırmamıza yardımcı oluyor.Hem böylece kışın kullandığımız koyu renkler yerine canlı renklerin olması ruhumuzu da etkileyecektir adeta ruhumuzu da yenileyecektir.
Takılarda pastel renklerle canlılık sağlanmış  hatta kıyafetlerden takılardan yansıyan canlı renkler o kadar çekici geldi ki o kadar yaz mevsimini anlatıyor ki kafeteryalar bile imaj değişikliğine girip bu renkleri kullanmaya başladı. Özellikle yeni açılan kafeteryaların belli bir stili yoksa beyaz, mor , pembe , yeşil uyumlu mekanlarla hizmete giriyorlar.
Aşağıda görebileceğiniz takı örneklerinden bazıları ise iş hayatına daha uygun sert çizgileri olan daha koyu renkli takılardır. İş hayatının verdiği ciddiyeti üzerindeki sert çizgilerde  barındırırlar.

Takılarda dikkat çeken diğer özellik ise altın sarısı metaller üzerine canlı renkler kullanılması.Altın sarısının verdiği sıcaklık ile diğer canlı renklerin buluşması güzel bir kombin oluşturmuş.Çiçekli olmayan desenlerde ise geometrik şekiller öne çıkıyor.Çengel şeklindeki kolyeler ise tek parça olmasıyla kullanışlı.Geçen senenin zincir modası ise hala moda. Bilekliklerde ve kolyelerdeki kalın zincir modası devam etmekte.

Bu sene de saatinizle birlikte bilekliklerinizi kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda sizle paylaşmak istediğim bazı kombin modelleri var.Bunlardan da kendinize fikir edinebilirsiniz.Bu kombinler hangi kıyafete ne tarz takı takılır gibi kombinlerden oluşmakta. Örneğin kırmıza elbiseli modelde kolye tahta  boncuklardan ve yeşil renkli boncuklardan oluşmakta ayrıca sarı renkli detaylar ise bu senenin moda renklerinden ön planda olan sarı rengi barındırıyor. Kırmızı rengin üzerine tahta boncuklar ve sarı boncuklardan oluşan takılar tercih ederseniz sahillerde daha cool bir hava yaratabilirsiniz.

Günlük kullanabileceğiniz kombin olarak seçtiğim çiçek desenli detaylı hasır şapka ve gene çiçek desenlerini barındıran ayakkabı,kolye ve bileklikle ne renk kıyafet giyerseniz giyin takılar ve aksesuarlarınızla şıklığınızı koruyabileceksiniz.

Yazın yüzük takmak zor olabilir malum el ve ayaklar sıcaktan ve fazla rahatlıktan şişebiliyor.Ama yüzük severler için denizin mavisini üzerinde taşımak için ideal bir kombin olan mavi taşlı yüzük kombini ideal. Metal detaylı olması kullanım açısından da yazın rahatlık sağlar çünkü metalleri tahta veya plastiklere göre esnetmek,parmağınıza göre ayarlamak daha kolaydır.Gene yüzüklerde canlı renkleri kullanmanızı öneriyorum.

Yaz davetleri organizasyonları için ise önerebileceğim kombin dore şıklığını taşıyor.Dore renkli bantlı topuklu ayakkabıyle çiçekli dore ve beyaz renkleri taşıyan yüzüğünüz ve çiçek desenli küçük küpelerinizle modayı takip ettiğinizi gösterebilir dore renkli kutu çantanızla kombininizi tamamlarsanız zarif ve zevkli bir bayan olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Bu kombinler arasında benim favorilerim ise şunlar;

günlük kullanım için;  deniz yıldızı şeklindeki bileklik ve büyük mavi taşlı yüzükle kombinlenmiş mavi çanta kombini. Denizin güzelliğini üzerimde taşıdığımı hissettiriyor.

Davetler için favorim; dore renkli bantlı topuklu ayakkabıyla dore renkli çiçekli küpe ve bileklikle kombinlenmiş dore renkli çantalı model.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir