2014 Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabılar kuşkusuz giyim tarzının önemli bir parçası. Davetlerde, sokakta, düğünlerde hemen hemen her yerde giyebileceğimiz topuklu ayakkabılarda moda trendleri hızla değişmekte. Mesela birkaç sene önce topuklu ayakkabılarda platform taban önemliyken günümüzün modasında platform yerine stilettolar ön planda. Tabiki mevsime göre giyebileceğimiz topuklu ayakkabılar da değişkenlik gösteriyor. Şimdi, hangi mevsimde ne tür topuklu ayakkabılar tercih etmeliyiz bunlara birlikte göz atalım.

Yaz aylarında ön plana çıkan topuklu ayakkabı modelleri arasında ince bantlı yüksek topuklu bilekten bağlamalı olanlar, canlı renkler ve dolgu topuklu ayakkabılar en çok tercih edilenler arasında. Daha da rahatlık istiyorsanız parmak arası sandaletleri tercih edebilirsiniz. Tabiki plaj modasını yakalayabilmek için parmak arası terlikleriniz olmalı. Peki yazın hangi tarz topuklu ayakkabı giymeliyiz? Ben canlı renklerinden ve dolgu topuklu olduklarından dolayı yazlık modelleri daha çok seviyorum. Yazın sıcak havalarda burnu açık modeller, ayağı terletmeyecek şekilde kafes ayakkabılar, bilekten bağlamalı ayağın birçok yeri açıkta olan, ayağı terletmeyecek modeller tercih etmeliyiz. Deri, süet, rugan ayakkabılardan yazın uzak durmalıyız. Yaz akşamı eğlencelerinde, sahilde yürüyüşe çıkarken, arkadaş buluşmalarınızda rengararenk yazlık topuklu ayakkabılarınızı giymenin keyfini çıkarın.

Buarada size bir sır vereyim. Seçeceğiniz ayakkabı modeli ne olursa olsun topuklu ayakkabı modeli ve çantanın aynı tarzda olmasına dikkat edin. Her ne kadar son yıllarda bu uyum göz ardı ediliyor olsa bile bu uyumu yakalarsanız daha asil bir duruş sergileyebilirsiniz.

Kışın ne tarz topuklu ayakkabılar tercih etmeliyiz? Kışın mutlaka burnu, topuk kısmı, yanları kısacası her tarafı kapalı olan topuklu ayakkabılar tercih etmemiz ayaklarımızın üşümemesi açısından yararımıza olacaktır. Aynı zamanda bootie tarzı ayakkabılar da bot giymek istemeyenlerin tercih edebileceği alternatifler arasında. Kışın rugan, kadife, nubuk, deri, babet, çizme tercihlerimiz arasında olabilecek modeller. Bunların en önemli özelliği gösterişli ve şık durmalarının yanısıra ayaklarımızı sıcak tutmalarıdır. Kışlık botlar tabiki kışlık giyimin vazgeçilmezlerindendir. Kot pantolon altına giyeceğiniz botlarla veya çizmelerle kış stilinizi yaratabilirsiniz.

Bunların dışında bir de yaz kış giyilebilen topuklu ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Bu topuklu ayakkabı modelleri her mevsimde kullanıldıkları için kullanışlı ve daha çok tercih edilen modellerdir. Mesela bir düğüne katılacaksınız. Gösterişli ve süslü olduklarından pullu modelleri mutlaka göz önünde bulundurun. Dantelli ve saten kumaşlı modelleri de düğüne giderken giyebilirsiniz. Bunlardan hangisini seçeceğiniz sizin zevkinize kalmış. Yaz kış tercih edilen modeller burnu ve topuk kısmı kapalı olan yüksek topuklu ayakkabı şeklindeki modellerdir. Tabiki siyah her durumda sizi kurtarır. Siyah yüksek topuklu ayakkabınız bence gardırobunuzda mutlaka bulundurmanız gereken ayakkabılardan birisidir. Her mevsime uyum sağlayan cinsten oldukları için bu ayakkabı modellerini dört mevsim de tercih edebilirsiniz. İş hayatında, davetlerde, toplantılarda, yemeklerde, günlük aktivitelerinizde bu tarz topuklu ayakkabıları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir