2015-2016 Çanta Modası Trendleri

Çantalar için, her yaşta kadının, tek vazgeçilmez aksesuarı denebilir. Küçük kız çocuklarının, seçtikleri ilk oyuncakların arasında, mutlaka bir çanta olmasından da bu gerçek anlaşılabilir. Çantalar, modayı akımlarından en kolay etkilenen ve kurallara uyulmaması halinde, en çok göze batan parçalardandır.

Sırt Çantası Modası

90’lı yılların en akılda kalan moda akımlarından biri de, sırt çantalarının yaygınlığıydı. Zaman içince, sırt çantaları, sadece okullu öğrencilerin veya sporcuların kullandığı eşyalar haline gelmişti. Fakat şimdi, sırt çantaları, günlük kullanım amaçlı olarak, yeniden kadınların hayatlarını etkilemeye devam ediyor. Özellikle, az cepli ve deri malzemeden üretilmiş, çok küçük denemeyecek boydaki sırt çantaları, şık kadınların kıyafetlerini tamamlamaya başladı. Taşıma kolaylığı ve işlevselliği sayesinde, hızla yayılacak bir akım gibi görünüyor.

Clutch Çantalar Nerede?

Büyükçe bir cüzdan gibi görünen clutch çantalar, moda dünyasındaki ömrünü, şimdilik tamamladı gibi görünüyor. İçine ihtiyaç duyulan şeylerin sığdırılmasındaki güçlük, bu modadan çabuk vazgeçilmesinin başlıca sebeplerinden. Bu tür çantalar, gece kıyafetlerini tamamlamaya devam ederken, günlük yaşam içinde yerini; olabildiğince düz ve sert malzemelerden üretilmiş hardcase tarzı çantalara bırakıyor. Çanta içinde bir şeyler aramaktan hoşlanmayan kadınlar, çantanın düzenli kalmasını sağlayan, bol iç cepli hardcase çantalara çabuk alıştı. Bu tür çantaların bir diğer detayı ise, uzun saplı olmaları. Omuza asılan ve belden aşağı kısma kadar uzayan saplar, çantalara ulaşmayı kolaylaştırıyor.


Mesaj YAZ

Toplam: 507