2015 İlkbahar Gelinlik Modelleri

2015 İlkbahar Gelinlik Modelleri

Bahar aylarının gelişi ile birlikte, düğün hazırlıkları hızlanmış, nişanlı genç kızların gelinlik telaşı artmıştır. 2015 İlkbahar gelinlik modelleri çok çeşitlidir. Dantel, ipek, saten ve şifon kumaşlar kullanılarak üretilen bu gelinliklerin, askılı, straplez ve uzun kollu modelleri mevcuttur. Bu yılın modasını yansıtan, kabarık uzun modellerde gelinliklerin yanında, kısa mini gelinlikler, hatta renkli gelinlikler vitrinlere çıkmaktadır. Sade tül ve saten kullanılarak üretilen gelinliklerin,  boncuk ve taşlar ile süslenen gösterişli modelleri de gelin adaylarının tercihleri arasındadır. Çok kabarık ve taşlar ile süslü gelinliklerde küçük, sade duvaklar, sade takılar kullanılır. Sade modellerde dikilen gelinliklerde ise kabarık ve uzun duvaklar ve bol takı tercih edilir.

Straplez Gelinlik Modelleri

Küçük ve normal göğüs yapısına sahip bayanların, daha iyi taşıdığı, straplez modellerdeki gelinlikler, 2015 modasında, dantel kumaşlardan ve boncuk işlemelerinden oluşmaktadır. Etekleri kabarık dantel ve tüyler ile süslü modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Kol yapısı ince genç kızlar, dar ve kabarık modellerdeki straplez gelinlikler ile hayalini kurdukları gelin olabilirler.

timthumb

Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

Uzun kollu gelinliklerde, kollarda dantel sıkça kullanılmaktadır. Beden kısmı sade kumaşlardan üretilen bu gelinlikler, kollardaki dantelle hareket kazanmıştır. Bedendeki düz kumaşlar, çok takı kullanmayı tercih eden gelinlere, kolaylık sağlayacaktır. Kayık yaka gelinliklerde, çok fazla kullanılan dantel kollar, yıllardır kullanılan ve klasikleşmiş, çok beğenilen bir modeldir.

Askılı Gelinlik Modelleri

Çok fazla seçeneği bulunan askılı gelinlikler, kabarık ve dar, kısa modellerin yanı sıra kalın ve ince askılı olabilir. Genellikle boncuk ve taşlardan yapılmış askılar kullanılan bu model zayıf gelinlerin tercih ettiği bir modeldir.

Yakası Tüllü Gelinlikler

Son birkaç yıldır gece kıyafetlerinde çok fazla kullanılan tül yakalar gelinliklerde değişik seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Straplez üstü tüllü modelleri ve sırtı komple tüllü modelleri mevcuttur.

Balık Modellerde Gelinlikler

Vücudu tamamen saran balık model gelinlikler, çok zayıf gelinlerin tercih etmesi gereken bir modeldir. Genellikle bedeni çok sade, saten kumaşlardan dikilen bu gelinlikler, kabarık duvaklar ile kullanılır. Askılı ve straplez modelleri mevcuttur.

Tamamı Dantel Gelinlikler

Dantel kumaşların çok yoğun kullanıldığı 2015 ilkbaharında, vücudu saran,  tamamı dantel gelinlikler çok fazla tercih edilmektedir. Eski gelinlikleri hatırlatan bu gelinlikler, altına ten rengi astar kullanılarak dikilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir