2015 İlkbahar Modası Hırka Modelleri

2015 İlkbahar Modası Hırka Modelleri

Hırka modası hiç geçmeyen bir giyim parçasıdır. Etek, şort, pantolon, tayt gibi akla gelebilecek her giysi ile uyum sağlayabilen hırkalar tarz yaratmak isteyen bayanlar tarafından rağbet görüyor. Hırka tercihi ile hem sokak stili, hem de şıklık yakalanabilir.

Püsküllü Hırkalar

2015 ‘e özgü en önemli ayrıntılardan biri püsküldür. Kare tasarımlı, uç kısımları püsküllü, uzun hırkalar 2015 ilkbahar modasına damgasını vuran hırkalardır. Püsküllü hırkalar oversize, uzun, çıtçıtlı, düğmeli, dantelli, kısa kollu, uzun kollu, etek ucu püsküllü, kol ve etek ucu püsküllü pek çok farlı seçeneklerde üretilmiştir.

Güzel-Hırka-Modelleri-2

Etnik Desenlere Sahip Hırka Modelleri

Gelişen teknolojiyle birlikte kumaş sektöründe de gelişme ve değişimler olmaktadır. Renkler çok fazla değişemese de desen çeşitleri her geçen gün çoğalmaktadır. Afrika kökenli etnik desenler 2015 yılında çok çalışılmış. Etnik desenlere özellikle büyük cep ve uzun boy çok yakışmakta. Med Cezir dizisindeki Mira  karakterinin giydiği bu tarz hırkalar beden tipi uygunsa bu  ilkbahar  mutlaka denenmeli. Ancak etnik desenli daha farklı modeller de rahatlıkla bulunabilir.

Örgü Hırka Modelleri

Modada retro akımların etkisiyle 1970’lerin örgü detayları geri döndü.2015 ilkbahar modasında örgü detaylar hırkalarda da çok kullanılmakta. Örgü ve tığ işi hırkalar özel ve ayrıcalıklıdır. Düz renkler, özellikle de beyaz örgü hırka modellerinde en çok kullanılmış renktir. Örgü hırkalar ile bu yaz trendy bir görünüm yakalayabilinir. Ancak küçük bedenlerin daha rahat kullanabileceği bu modelleri büyük beden bayanlar kullanırken dikkatli olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir