2015 İlkbahar Modası Zara Yelek Modelleri

2015 İlkbahar Modası Zara Yelek Modelleri

Yelek kullanımının revaçta olduğu dönemler bahar dönemlerinin ta kendisidir. Gerek hava şartlarından dolayı gerekse moda olmasından ötürü geniş bir kitle, trençkot ya da ceket gibi ürünler yerine yelek kullanmayı tercih ediyor. Bu dönem özellikle yağmura karşı koruyucu olan şişme yelekler moda halinde. Bu bahar döneminde ise şişme yeleklerin her zamanki gibi kapitone modelleri ve rengârenk olanları moda. Zara kreasyonunda da yer alan şişme yeleklerden edinmelisiniz.

capture-20150515-111957

Zara yelek modellerinde bir klasik haline gelen kapitone desenli hafif şişme yelekler bulunuyor. Bu tür yelekler sadece ön cep detaylarına konumlandırılan fermuar detayıyla hareketlendirilmiş. Yaka kısmı oldukça kapalı ve serin havalara karşı koruyucu. Tek olumsuz yönü bu modellerde şapka olmaması. Zara mağazalarında bulabileceğiniz bir diğer yelek modeli de klasik şişme yelekler. Zara bu model yeleklerini rengârenk çiçek desenleriyle hareketlendirerek sunmuş. Zaten baharın gelişini sembolize eden çiçekler de bu ilkbahar moda. Zara şişme yelek modellerinde turuncu ve lacivert tonlarındaki renkleri sık sık görebilirsiniz. Ayrıca klasik şişme montlarda yağmurlu bahar havaları için çok gereksinim duyulan kapüşon detayı yer alıyor.

Şişme yelekler her ne kadar spor kıyafetler gibi görünse de aslında birçok kombinle kullanılır. Neticede kullanım amacı mont veya ceket gibi soğuktan, yağmurdan korumasıdır. Kombinin temel parçası olarak kullanacak ve gün boyu üzerinizden çıkarmayacaksanız; o zaman kıyafet tarzına uygun modeli tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir