2015 Kış Modası Mor Kazak Kombinleri

Moda dünyası, son zamanlarda renklere kapısını araladı. Uyumlu renklerin yanı sıra zıt renkler ile yapılan kombinlerde bir o kadar dikkat çekiyor. Uyumsuzluğun uyumu olarak adlandırılan bu furya, özellikle genç kesim tarafından rağbet görüyor.

Modanın renkli dünyasında en zor kombinlenen ve sıklıkla rastlanan bir renkte mor. Sonbaharda sıklıkla rastladığımız mor ve tonları, 2015 kış modası kazaklarında da yerini aldı. Yıllar boyunca kış ayları siyah ve kahverengi tonları ile geçti. Bu soğuk renklerin arasında göze çarpan sıcak renklerde soğuk kış günlerinde içimizi ısıtıyor.

10

Hangi Renk İle Kombin Etmeli?

Mor siyah ve beyaz gibi kolay bir renk değildir. Her renk ile kolaylıkla uyum sağlayamaz. 2015 kış modası mor kazak kombinlerinde baskın renk özelliği olan mor bej ve sarı ile kombin edilmiştir.

Mor bir kazağı kombin ederken dikkat etmeniz gereken nokta, iki renginde parlak veya mat olmamasıdır. Kazak gömlek kombinlerine sıklıkla rastlanan şu günlerde mor kazaklarınızı bej ve uygun bir sarı gömlekle kombinleyebilirsiniz.

Çok koyu ton olmayan mor kazaklarda ise siyah aksesuarları iç rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bej ve sarının dışında açık yeşil ile patlıcan morunu da beraber kullanabilirsiniz.

Mor kazak giydiğinizde uzak durmanız renklerin başında kırmızı geliyor. Bu iki renkte alev grubu rengi olarak bilindiğinden bir araya geldiğinde karışık bir görüntü ortaya çıkabilir. Bir diğeri ise pembe… Bayanlar küçük yaşlardan beri her şeyde pembeyi kullanmaya bayılırlar. Mor ile pembe yan yana geldiğinde uyumsuzluktan bir uyum değil, kargaşa oluşuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir