2015 Modasında Pastel Tonlar

2015 Modasında Pastel Tonlar

Renklerin daha yumuşak ve romantik hallerine pastel renkler denir. Bu yıl parlak renklerin yanı sıra pastel renkler de ön planda olacaktır. Günlük yaşantıda rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Gece elbiselerde de dantel, şifon gibi narin kumaşlarla birleşen renkler şıklığınıza zarafet katacak. Bu kış pembeler, maviler ve sarıların en pastel tonları gardırobumuzda olacaktır olmaması mümkün değil çünkü pastelin cazibesine her zaman kapılacaksınız. Özellikle en gözde renk olan pudra rengi mantolarda da olacaktır. Zarif gösteren bu renk kadınların en çok tercih ettiği renktir.

Pastel Renkte Makyaj Yapımı

Pastel renkler rahatlıkla hem göz makyajında hem dudaklarınızda taşıyabilirsiniz. Pastel renkle yapılan makyaj için öncelikle cildimizin temiz olması gerekir. Cildinize uygulayacağınız kapatıcı ince bir şekilde sürülmelidir. Transparan fondötenleri tercih etmeniz daha güzel ve cildinize doğal bir parlaklık verecektir. Fondöteni de uyguladıktan sonra göz çevresine hafif kapatıcı yapın morlukları ve göz çevresi karartıları kapatacaktır. Doğal ve günlük bir makyaj yapıyorsak seçimi de buna göre yapmalısınız. Krem, uçuk pembe veya vanilya renkleri olmalıdır. Farı uyguladıktan sonra açık gri bir göz kalemi altına ve üstüne çekebilirsiniz. Allık seçiminizde şeftali tonları olmalı. Dudaklarda parlak ama uçuk renk özelliği olan rujlar tercih edilmelidir.

15437

Pastel Tonlarda Kıyafet

Ana renklerin canlılığından kurtulan ve pastel tonlarla hazırlanan kıyafetler sizi narin ve çekici kılacaktır. Günlük hayatta pastel tonlarıyla renklenmiş kombinler; şifon bir gömlek veya bluz altına kombinleyeceğiniz jean veya kalem eteklerle şık görünüm yakalamanız kolay olacaktır. Özel davetlerde de abiye, dantel, şifon, payetli elbiseler tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen pudra rengini her yerde görmeniz mümkün olacaktır. Pudra pantolon üzerine yapacağınız keten buz mavisi bir gömlekle hem romantik hem güzel olacaktır.

Pastel Modasında Erkek

Klasik tarzı benimseyen erkekler için önerebileceğimiz renkler toprak tonları olan pastel renkleridir. Hem ofis için hem günlük için erkeklerin rahatlıkla kullanacağı pastel tonlar, keten gömleklerle ve pantolonlarla favori olmaya devam etmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir