2015 Sonbahar Modası Çizgili Desenler

2015 Sonbahar Modası Çizgili Desenler

2015 Sonbahar modası, sadelikten oldukça uzak, canlı ve renkli desenlerle bezenmiş. Çiçek, puantiye ve kazayağı desenlerinin yanında yer alan çizgili desenler, sezonun en çok kullanılan trend giysileri olma yolunda.

Hipnotize Eden Çizgiler

Yurt dışında, Hypnotics Print adıyla anılan desenler, ülkemizde kendisine hemen yer edindi. Özellikle; bol kesimli ceketler, kabanlar ve pardösülerde dikkat çeken desenler, gerçekten hipnotize edici olmadığı halde, görme testlerinde kullanılan şekillere benzediğinden bu adı almış. Genellikle, iki farklı rengin oluşturduğu düz çizgiler, birden yumuşak bir dalga ile eğilerek, göz yanılmaları yaratıyor. Deseni destekleyen şekilde eklenmiş kemerlerle tamamlanan çizgiler, şaşırtıcı derecede çabuk alışılan bir moda haline geldi.

2015-etek-modasi-sonbahar-kis-1

Daireler ve Çizgiler

60’lı yıllardaki, çizgilerle desteklenmiş daire şekilleri,  sevimli ve dikkat çekici giysilerle görülüyor. Kimi zaman, bir noktadan başlayan dar çizgilerin belli bir eğimle genişleyerek üçgene benzer şekiller çizmesi ve ortasında küçükten büyüğe dairelerin dizilmesi ile tamamlanıyor. İlk bakışta, alışmak zaman alır gibi gelse de, sevimli ve belli bir düzen içindeki desenler, basit kesimli bir eteği bile moda eserine çevirebiliyor.

Çizgili Tayt

Günlük hayatta bir rahatlıkla giyilebilmesi ve özellikle sonbaharda giyilmeye başlayan kısa boğazlı botlarla çok uyumlu olması nedeniyle, siyah-beyaz çizgili desenli taytlar, sezonun trendi. Kolay kombinlenmesi ve rahat giyimi ile pek çok kadın tarafından çizgili taytlar giyiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir