2015 Tesettür Ceket Modelleri

Tesettürlü ve çalışan bayanlar için iş yerinde giyim tercihi zor olabilmektedir.  İş hayatında rahat edebilecekleri modelleri ve iş yerine uygun kombinleri oluşturmak tesettürlü bayanlar için bazen oldukça zordur. Bunun için tesettürlü bayan için ceketler kurtarıcı parçalardır. Dar ve vücut hatlarını belli etmeyen bir giyim anlayışına sahip olan bayanlar için her ceket modeli uygun değildir. Ceket modelleri tesettürlü bayanların ihtiyacına göre gömlek, ipek şallar, pantolon ve eteklerle kombin edilmeye uygun olarak tasarlanmaktadır.

Ceket Modellerinde Yeni Trendler

Resmi kurumlarda çalışan birçok bayanlar her model ceketi giyemezler. Resmiyete uygun olarak sade ceketler sıklıkla tercih edilmektedir. Tesettürlü bayanların giyim stillerine uygun olarak sade tutulan kalça hizasında veya kalça altında biten modeller iş dünyasında giymek için uygundur. Bunun dışında çiçekli, çizgili, parıltılı tesettür ceket modelleri de bulunmaktadır.

parlak-tesettur-2015-mont-modelleri-tasarimlari

Bu sezon her alanda olduğu gibi tesettür ceketlerde de pudra, lacivert, hardal renklerine sıklıkla rastlanmaktadır. Önü komple düğmeli modellerin yanı sıra iki düğmeli blazer ceketler de tesettür giyimde kullanılmaktadır.

Ceket Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

İster hakim yaka önü tamamen ilikli uzun ceket modellerini isterseniz blazer ceket tercih edin, hepsini ipek şallarla kolaylıkla kombin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bol paça kumaş veya kanvas pantolonlarınızı tunik tarzı kemerli ceket modelleriyle kombin edebilirsiniz. Uzun eteklerle yapılan ceket kombinlerinde önü açık, hırka tarzı düğmeli modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir