2016 Bayan Kısa Bot Modası

Her sezon yenilenmesi gereken kıyafetlerin başında, kışlık botlar geliyor. Dışarıda ve işyerinde giyilen botlar, çok göz önünde olduğundan ve son moda modeller genelde herkes tarafından bilindiğinden, trendleri yakın takip edip, güncellemek gerekir. Uzun çizmeler de bu sezon çokça kullanılmasına rağmen, kısa botlar, bol çeşitliliği ile sezona damgasını vuracak. Sadece görsel değil, rahatlığı ile de daha çok tercih edilecek modeller sunuluyor.

Topuksuz Kısa Botlar

Özellikle kar yağışı olan zamanlarda daha çok tercih edilen düz taban botlarda, son sezonda en dikkat çekici nokta; zincir detayı. Boğaz kısmında bulunan, en az iki sıra olan zincirler, botların tüm havasını değiştiriyor. Önceki sezondan kalan topuksuz botlarınızı, uzun zincir kolyelerinizi kullanarak, trendlere uygun hale getirebilirsiniz. Zincirlerle birlikte kullanılan metal diken şeklindeki ayrıntılar, bazı modellerde, tüm boğazı saracak şekilde düzenlenmiş olarak dikkat çekmektedir.

Topuklu Kısa Botlar

Önceki sezonlardan farklı olarak, iğne topuk tabir edilen botlar, çok rağbet görmeyen botlar haline geldi. Yüksek fakat kalın topuklar, kısa boğazlı bayan botlarında sıkça kullanılır şekilde karşınıza çıkıyor. Günlük giyimde, oldukça rahat olmanızı sağlayacak modeller gibi görünüyor.

Kısa Botlar Renk Seçimi

Geçen sezonun trendi olan renkli ve kimi zamanda desenli olan botlar, 2016 da siyah ağırlıklı olarak kullanılıyor. Askeri bot tarzında botlarda, parlak kırmızı seçmeniz, son trendleri yakından takip ettiğinizin ispatı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir