2016 Gelinlik Modası

Çocuk yaştan başlayarak her kadının en parlak hayallerin biri gelinlik giymektir. Bu hayaller her daim insanın aklının bir köşesinde yer alır. Özellikle son yıllarda gelinliğin de kendine ait bir modası olmaya ve bu konuda bir sektör gelişmeye başlamıştır. Birbirinden farklı modelleri her yıl görücüye çıkaran modacılar, her zevke ait farklı modellerle beğenileri toplamayı hedeflemektedir.

2016 Modasına Ait Gelinlik Modelleri

Kış aylarının gelmesi ile artık düğün sezonu kapanmaya başlamış, bunun yerini 2016 ilkbaharı ve yaz ayları için evlenmeyi planlayan çiftler almıştır. Düğün sezonunun kapanması sebebiyle de 2015 gelinlik modelleri vitrinlerden kalkarak yerini 2016 modasına ait ürünlere bırakmıştır.

2016 gelinlik modelleri incelendiğinde bu sezon içerisinde A kesim gelinlikler, açık sırt dekolteleri, ful dantel kollar ve sırtlar, vintage modeller, kat kat tüllü ve kuyruklu gelinlik modelleri gibi pek çok farklı alternatif yer almaktadır.

2016 Modasına Ait Gelinlik, Aksesuar ve Saç Kombinleri

2016 gelinlik modasında en göze çıkacak detaylar saçlarda ve aksesuarlarda yer almaktadır. Özellikle örgü ya da atkuyruğu gibi gündelik saç modellerine uygulanacak saç aksesuarlar 2016 modasının en önemli parçasını oluşturmaktadır. Bunlarla beraber tercih edilecek gelinlik modeli şatafatlı ve kat kat tüllerden oluşacak bir model olursa saç modeli ve aksesuarlar sıradan şekilde seçilerek kombinlenecek, minimal veya vintage gelinlikler tercih edilir ise de abartılı saç ve aksesuarlar kullanarak bütünlük sağlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir