2016 Günlük Elbise Modelleri

Yaz, kış her mevsim bayanların işte, sokakta, davette severek giydikleri elbiselerin 2016 modelleri hem şık hem de rahat olacak şekilde tasarlanmıştır.

2015-yazlık-uzun-günlük-elbise-modelleri

Özellikle günlük elbiselerde spor şıklığı ya da klasik elbisede rahatlığı yakalamak mümkündür. Günlük elbiseler çoğunlukla diz altı boyda ya da mini olarak tasarlansa da günlük uzun elbiselere de rastlanmakta. Ancak 2016 yılının günlük elbiselerinde en çok göze çarpan detay renklerin canlılığı ve desenlerdeki çeşitliliktir.

2016 Günlük Elbiselerde En Trend Renk ve Desenler

Günlük elbiselerde en belirgin trend desenlerdeki nostaljiye dönüştür. 60’ların, 70’lerin, 80’lerin puantiyeleri, pötikareleri, dikine çizgileri yeni sezon günlük elbiselere hakim. Capcanlı ve zıt renklerin birlikte kullanıldığı puantiyeli elbiseler hem şık hem de sevimli bir hava yaratmaktadır. Çizgili günlük elbiseler ise daha klasik bir zarafet meydana getirmekte ve daha çok iş kıyafeti olarak tercih edilmektedir. Turuncu, taba, sarı ve yeşil renkler ağırlıkta olsa da asalet ve şıklık kaynağı siyah ve kırmızının yeri bu sezon da apayrı.

2016 Günlük Elbiselere Hakim Modeller

Günlük elbiseler kısa ya da mini ağırlıkta tasarlanmış ve rahatlık ön plana alınmıştır. Bu sebeple göğüs ya da sırt dekoltesine yer verilmeden bacakların güzelliğini gözler önüne serecek modeller ön plana çıkarılmıştır. Serin havalar için tasarlanan uzun kollu, kadife veya yünlü, pamuk elbiseler bile uzun kollu olmalarına rağmen mini boydadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir