2016 Kış Tesettür Modası Pardösü, Trençkot ve Kap Modelleri

Şık ve trend gözükmenin önemini anlamaya başlayan tesettürlü bayanlar sayesinde moda bir adım daha ileri gitmiş ve artık tesettür giyime ait her türlü kıyafette yeni akımlar oluşmaya başlamıştır. Özellikle kış aylarının gelmesi ile yeniden vitrinlere çıkan pardösü, trençkot ve kaplara ait de pek çok örnek bulunmaktadır.

2016 Kış Tesettür Modası Trençkot ve Kap Modelleri

2016 kış modasında yer alan trençkot ve kap modellerinde en dikkat çeken modeller spor kesimlerden oluşan modellerdir. Özellikle rahatlığın ön planda tutulduğu trençkot ve kaplarda, düz renkler ve düz modeller ağırlıklı olarak yer almakta, bu düz renkler ve düz modeller metal aksesuarlar ile tamamlanmaktadır. Renk tercihlerinin genel olarak kahve tonları, vizon rengi ve siyah gibi mevsim renkleri olması da kullanım kolaylığı sağlaması açısından trençkot ve kapların tercih edilmesini arttırıyor gibi gözükmektedir.

2016 Kış Tesettür Modası Ferace ve Pardösü Modelleri

2016 kış modasına ait ferace ve pardösü modellerinde ise daha ağır ve daha desenli modeller yer almaktadır. Özellikle pardösülerde ağırlıklı olarak kullanılacak kaşe ve kadife kumaşlarda zigzag desenler ve Osmanlı motifleri tercih edilecektir.

Ferace modelleri ise pardösüler gibi ağır olan kaşe ve kadife kumaşların yanı sıra, daha hafif kumaşlarda da vitrinlerde yer alacak ve ağırlıklı olarak Osmanlı motifleri ve vav harf desenleri kullanılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir