2016 Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet baloları, bütün yıl ders çalışmış ve okulu bitirmek üzere olan gençler için, son kez birlikte olmak ve kurtlarını dökmek için en güzel fırsattır. Tabi ki; bunu yaparken, kendilerini en iyi şekilde göstermek, akılda kalıcı olmak isteyen gençler, o özel gece için özel hazırlıklar yaparlar. Bu hazırlıkların, en büyük parçası ise; elbise seçimidir.

2016 Mezuniyet Elbiseleri Uzunluğu

2016 sezonunun mezuniyet elbiseleri, önceki yıllardan farklı olarak, tamamen yere değen, hatta biraz sürüklenecek kadar uzun. Yaşlarının küçüklüğünü tamamen ortadan kaldıracak gibi görünen bu özellik, uygun şekilde dizayn edilen elbiselerle, hiç e korkulan etkiyi yapmıyor. Üst kısmı bedene oturan, fazla parlak ve gösterişli ayrıntılar içermeyen bu elbiseler, oldukça romantik izlenimler yaratıyor. Kabarık kısa etekler, yerini uzun ve süzülen eteklere bırakmış.

2016 Mezuniyet Elbiseleri Renkler

Çiçek desenleri, 2016 mezuniyet elbiselerinde, yine revaçta olsa da, özellikle pastel tonlardaki tek renk modeller göze çarpıyor. Yere kadar uzanan etekleri ile mor ve kırmızı elbiseler, en çok tercih edilen modellerden. Taş ve pul detaylar, bu sezon çok fazla kullanılmamış olmasına rağmen, dantel detayların kullanışında artış görülmekte. Özellikle, elbise ile aynı renk danteller, fazla ön plana çıkmadan, modelleri destekler nitelikte kullanılmış. Önceki sezonlarda, kumaşın renginden farklı, hatta zıt renklerde kullanılarak, kontras yaratan danteller, 2016 sezonunda, dikkatli gözler tarafından ancak fark edilir seviyede tutulmuş.


Mesaj YAZ

Toplam: 554