2016 Yaz Sokak Modası

Modayı sevenler ve yakından takip edenler için her yeni yıl, yeni bir trend anlamına gelir. Çoğu trend bir önceki yıla benziyor fakat önceye oranla daha gelişmiş olduğu görülüyor. Bu yıl sokak modasında daha çok; mini etekler, diz boyunun altında kalan etekler, sırt dekolteli bluzlar, uzun yeleklerle kombinlenen pantolon çeşitleri oldukça ön planda. Tulum ve pantolonlar, görünümünü yenileyerek bu yılda vitrinlerde yerini alıyor.

Yazın Tercih Edeceğiniz Şık ve Rahat Modeller

Mini etekler, pantolon, kot şort, gömlekler veya uzun tshirtler ön plana çıkarken hem şık hem de spor bir hava yakalamanızı sağlıyor. Kalın topuklu ayakkabılar, uzun çizgili elbiseler, siyah beyaz renkler bu yıl daha çok kullanılmış. Göz alıcı olmak için süslü, parlak, ince görünümlü elbiseler seçerek altına sandalet veya parmak arası ayakkabılar giymeyi tercih edebilirsiniz.  Bu elbiseleri en kolay kombinleyeceğiniz renkler ise pastel tonları ve ekru olacaktır. Alt bedeninizin geniş olması halinde, kamuflaj desenini üst kısmınızda kullanın aksi durumda alt bedeniniz olduğundan daha geniş gözükecektir. Bu yıl bol tshirtler ve erkek tshirtleri ön planda. İster mini şortlarla kombinleyin isterseniz elbise olarak kullanın her ikiside oldukça hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yaz Sokak Modasına Uygun Renkli Aksesuarlar

Önceki yıllarda kullanılan çanta ve ayakkabıların renk uyumu bu yaz yerini, birbirine zıt ve olabildiğince canlı renklere yerini bırakıyor. Çantada, saçta, boyunda, kolda kullanacağınız eşarp yâda fularlarla farklı bir hava yaratabilirsiniz.  Omuza kadar uzanan tek küpeler, ayak bileğine takacağınız tekli yâda ikili halkalar bu yazda modanın vazgeçilmezleri arasında.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir