Abiye Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Abiye elbiseler özel günler de sizi bir prensese de çevirebilir bir cadıya da. Vücut yapımıza uygun modelleri seçip doğru kombin yaptığınızda çevrenizdekileri büyüleyebilirsiniz.

Abiye Elbise Seçiminde Doğru Kumaş Nasıl Olmalıdır?

Düğün, nişan, kına ve benzeri faaliyetlerde tercih etmeniz gereken kumaş; saten ve polyester dokulu kumaşları seçmeliniz. Yemek ve toplantılarda ise şifon ve ipek dokulu kumaşları tercih etmelisiniz.

Abiye Elbise Seçiminde Renk Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Moda geçmeyen ve asaleti simgeleyen siyah kadınların vazgeçilmez rengidir. Şu sıralar moda olan turkuaz ve bordoyu mezuniyet törenlerinde tercih edebilirsiniz.

Düğünlerde kesinlikle beyaz giymeyiniz olumsuz tepkiler almanızla beraber gelinin ışıltının yanında parlamanızı engelleyecektir. Açık tonlar tercih etmek istiyorsanız pudra, yavruağzı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Abiye Elbisede Vücuda Uygun Model Nasıl Olmalıdır?

Genellikle fazla kilosu olan bayanların sığındığı siyah renk bir nevi doğru kurtarıcıdır falan dümdüz bir abiye elbisede kilolarınızı bariz ortaya dökecektir. Oysaki göğsünüzün hemen altında kullanacağınız ince bir kemer boyunuzu uzun göstermekle beraber belinizi de oldukça ince gösterecektir.

Kısa boylu iseniz uzun abiyelerden kaçınmanız gerekir. Çünkü sizi daha da aşağı çekecektir bu abiyeler. Doğru tercih ise mini abiyelerden yana olmalıdır. Mini abiyeler bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Ayakkabı tercihinizi eğer kısa boylu iseniz bilekten bağlamalı modeller hariç hepsini kullanabilirsiniz. Bilekten bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu kesecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir