Jean Taytlar Nasıl Kombinlenir?

Jean Taytlar Nasıl Kombinlenir?

Taytlar, son derece rahat ve şık giysilerdir. Normal şartlar altında, spor yaparken giyilmesi amacıyla üretilmiş olan bu giysi, şıklığı ve giyen kişiye hissettirdiği olumlu hisler nedeniyle çok tercih edilerek, kendine has bir moda yaratmıştır. Jean görünümlü taytlar da, bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Jean Tayt ve Ayakkabı Kombini

Jean taytlar, yapılarının sağladığı kullanım kolaylığı ve sıklığının sayesinde, her mevsime uygun ayakkabılarla, gayet rahat kullanılabilir. Yazın gidilecek taytın altına, çok rahat bir sandalet giyilebilir ve hoş bir görüntü elde edilebilir. Kış mevsiminde ise, kısa boğazlı botlar, Jean taytın altında çok şık duracaktır. Mevsim geçişlerinde, Jean taytın renklerine uygun bir Converse ile kombinlenebilir.

oversized-kazak-nasil-giyilir

Jean Tayt ve Üst Giysi Kombinleri

Jean tayt, yapısı gereği bir tür felsefeye sahiptir. Bu yüzden, üstüne giyilecek kıyafetin, benzer bir havada olması gerekir. Örneğin, Jean taytınızı, dora bir bluzla giyemezsiniz. Tamamen spor olmasa da, çok frapan da olmamalı seçimleriniz. Sıcak havalarda, güzel bir badi ile tamamen bütünleşebilir taytınız. Ya da, rahat kesimli bir beyaz gömlek, Jean taytınız ile çok şık görünmenizi sağlayabilir. Soğuk havalarda, üzerine giyeceğiniz, ince örgülü bir kazak, Jean taytınızın felsefesine, son derece uygun bir seçenektir.

Jean Tayt ve Saç Kombinleri

Jean tayt, kombinlenmesi en kolay giysilerden olduğundan, giydiğinizde, saçınızı nasıl yapacağınız tamamen size bağlıdır. İsterseniz atkuyruğu bağlayabilir, isterseniz gevşek bir topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızı, tamamen serbest de bırakabilirsiniz.

2015 Kış Modası Dar Paçası Jean Modelleri

Günlük hayat içerisinde jean pantolonlar özellikle gençler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok modeli sayesinde ister ofiste ister sokakta isterseniz evde giyebileceğiniz jeanler ile her an şık görünebilirsiniz. Her bütçeye hitap eden jeanleri her mağazada geniş bir seçim yelpazesi ile bulabilirsiniz.

10

Vücut Tipinizin Jean’i Hangisi?

Dar Paça: Vücut hatlarını ön plana çıkaran dar paça pantolonlar, kıvrımlı hatlara sahip kadınlar için biçilmiş kaftan! Bunun yanı sıra erkeksi ve belirgin hattı olan kadınların stilini de tamamlamada dar paça pantolonlar sıklıkla ön plana çıkıyor.

Düz Paça: Düz paça pantolonlar bacak boyunu uzun gösterirken kalça kısmını da toplar. Bu özelliği nedeniyle de sıklıkla iş görüşmeleri ve resmi toplantılarda tercih ediliyor. Düz paça pantolonlar, kısa bacaklı ve minyon bayanlar için en doğru tercih olarak gösteriliyor.

İspanyol Paça: 70’lerden günümüze taşınan moda, İspanyol paça pantolonlar için kıvrımlı hatlara sahip olmanız gerekiyor. Omuz genişliği ile bir orantı sağlayan İspanyol paça pantolonlar, uzun bacaklı ve kıvrımlı hatlara sahip kadınlarda harika bir görünüm kazandırıyor.

Boru Paça: Jean pantolonlar vazgeçilmeziniz ise mutlaka dolabınızda olması gereken pantolondur. Her kesimden kadına yakışan bu pantolonlar, kalçayı toplarken her vücut tipine de hafif bir kıvrım kazandırıyor.

2015 Kış Modasının Gözdesi

Her sezonda dolaplardan eksik olmayan jean pantolonlar, 2015 kış modasında dar paça jean modelleri ile karşımıza çıkıyor. Dar paça jean modelleri her çeşit ayakkabı ile uyum kazanıyor. Üstelik farklı model ayakkabılar ile farklı havalara bürünüyor. Bu özelliği sayesinde de her tarza hitap ediyor. Ayrıca dar paça jean modelleri ile olduğunuzdan daha ince görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Yüksek topuklu ayakkabılarla kombinlendiğinde ise daha uzun ve zayıf bir görünüm kazandırıyor.

Yılbaşı İçin Jean Kombinleri

Yılbaşı İçin Jean Kombinleri

Jean pantolonlar, gerek ülkemizde gerekse dünyada en çok kullanılan giyim parçalarından bir tanesidir.  Bu pantolonlar, yapmış olduğunuz kombine göre farklı tarzlar oluşturmanız için size yardımcı olacaktır. Aynı model bir jean pantolon ile hem klasik hem de spor bir görünüm oluşturabilirsiniz. Söz konusu yılbaşı olunca kadınlar genellikle en güzel halleri görünmek isterler; ancak bunu yaparken kendi tarzlarından dışarı çıkmaları rahat bir gece geçirmelerini engelleyecektir. Jean pantolonlarınız ile kendi tarzınıza rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz

ygs5

jean pantolonlar ipek gömlekler kombinleyebilirsiniz.  Seçeceğiniz jean, koyu renkli ise; beyaz ve krem tonlarında ki puantiyeli ipek gömleklerle beraber kullanıldığında oldukça hoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu kombin yaparken dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız pantolonun streç bir forma sahip olması ve gömleğin vücudunuzu sarmasıdır. Bir kombinde bulunan 2 parça da aynı formda olduğunda, oluşan kombinin çokta hoş görünmesine neden olmaz.  jean pantolon ve ipek gömlek kombini de kullanılabilecek en güzel ayakkabı türü ince topuklu ayakkabılardır. İpek gömlekler, kadınları en zarif gösteren parçalardan biri olduğu için beraberinde kullanılacak olan aksesuarların da aynı şekilde olması şarttır. Bu neden ile seçmiş olduğunuz ayakkabının da zarif olmasına özen göstermelisiniz. İnce topuklu uzun çizme modelleri kullanılabilecek en doğru parçalardan bir tanesi olacaktır. Sıra çanta seçimle gelen deyim portföy çanta modellerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Saçını ve makyajınızda kombinin ya uyumlu yaparsanız sade ve şık bir görünüme ulaşabilirsiniz.

ygs4

Daha marjinal bir görünüm görünüme sahip olmaktan hoşlanıyorsanız, boyfriend ceketleri tercih edebilirsiniz.  jean pantolon ile boyfriend ceketleri kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta; boyfriend ceketin içine giyeceğiniz badinin vücudunuz tamamen sarmasıdır. Aksi takdirde kalın bir vücuda sahip gibi algılanabilirsiniz.  badinin tek renk ve kendini ortaya çıkarmayacak bir renkte olması da önemlidir aksesuar seçimine geçtiğiniz zaman kalın topuklu zincirli bot modellerinden bir tanesini seçebilirsiniz. çantanızın yine küçük modellerden olması daha hoş bir kombin oluşturmanızı sağlayacaktır