Blazer Ceket Modelleri

Blazer ceketler, etek ile kombinlendiğinde klasik, pantolon ile kombinlendiğinde spor bir görüntü verebilen, oldukça şık bir seçenektir. Dolabınızda bulunacak siyah ve moda kesimli bir blazer ceket, pek çok gününüzü kurtaracak bir giysidir. Mevsim geçişlerinde, mont yerine de kullanılabilir.

Tek Düğmeli Model

Bu modelde, genellikle etek kısmının ön tarafına gelen iki köşe, yuvarlak kesimlidir. Bel hizası uzunluğundadır. Altında, tek renk bir badi giyilerek, şık bir görüntü elde edilebilir. Ya da dar bir gömlek ile giyilebilir. Eteklerin üstüne yakıştığı gibi, spor bir pantolonun üstünde de spor ve şık bir görüntü elde edilebilir.

yeni-sezon-bayan-blazer-ceket-modelleri-0-1024x640

Üç Düğmeli Model

Yaka kısımları genellikle klasik görünümde olan bu model ceketlerin, klasiğe en yakın modeli, üç düğmeli olanlarıdır. Yuvarlak kesimli ve üç düğmeli ceketler, blazer ceket modelinin çıkış şeklidir.

Armalı Modeller

Yaygın kanı aksine, her blazer cekette arma olması gerekmez. Bazı modellerde, sol göğüs üstüne gelen, yakanın bittiği yerde, genellikle üst cep yerinde, şık bir arma bulunur. Armalı ceketler, genellikle koyu renkli olur ve pantolon ile kombinlenmesi, daha iyi sonuçlar verecektir.

Takı

Bazı blazer ceketler, son derece sade kesimlidir. Renk ve hareket katmak gerekir. Genellikle, sol yakaya gelecek şekilde, şık broşlarla kombinlenir bu yüzden. Ya da çok büyük olmayan bir fular takılabilir. Ceket içinde, kolye pek görünmeyeceğinden, tercih edilmeyebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir