Büyük Beden Tesettür Elbiseler

Büyük Beden Tesettür Elbiseler

İslamiyet’in emri olan örtünmenin çerçevesi belirlenmiş ve bildirilmiştir. Vücut hatları belli olmamalı. El, yüz ve ayaklar haricinde vücudun gizlenmesi gerektiği bilinmektedir.

Özgür iradesi ile dinini yaşamak isteyen bayanlar artık yalnız değil. Son yıllarda tesettür giyim tasarımı yapan markaların çoğalması seçenekleri çoğalttı.

Mesleki Kariyer ve Tesettür

Okul ya da iş yaşamında tesettürlü bayanlara artık alışıldı. Bulunulan görevin vizyonuna yakışan bir görünümde olmak, iş dünyasındaki rekabet ortamı ile baş edebilmede ve mesleki verimliliği arttırmakta önemlidir. İyi bir imajın beyne ilettiği ilk izlenimler olumlu yönde olmaktadır. İş başvurusunda bulunan bir birey ilk kıyafeti ile karşılanır. Kurumsal imaj ise iş yaşamına çok kritik bir kavramdır. İnsanlar dış görünüşten etkilenirler. Bu doğal ve kaçınılmaz bir gerçektir. Gerek kişisel, gerek kurumsal ilerlemede imajın bu kadar önemli olduğu gerçeği büyük beden ve tesettür giyim tasarımı ihtiyacını ortaya koymaktadır.

Bordo-Yazlık-Büyük-Beden-Tesettür-Elbise-Modelleri

Büyük Beden Tesettür Giyim Seçenekleri

Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri kuşkusuz ki elbiselerdir. Son yıllarda tesettür giyime hizmet veren markalar klasik çizgilerin dışına çıkarak özel tasarımlar yaptılar. Tesettürlü ve büyük beden bayanlara verilen bu hizmet iş yaşamında haksız rekabete ve damgalanmaya karşı atılmış büyük bir adımdır.

Küremizde Herkese Yer Olmalı

Bayan olmak, dinini yaşamak istemek, büyük beden olmak dünyayı dar etmemeli. Moda dünyasının bu alanda attığı adımlar insan hakları adına büyük bir hizmettir. Yararlanmayı engelleyen zihinlerdeki ön yargılar kaldırılmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir