Çizme Modelleri

 

Çizme Modelleri

 

 

Çizme modelleri arasında seçim yapmak durumunda kaldığınızda, bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Kışın soğuk günlerinin, ayaklarımız üzerindeki etkisi hepimiz tarafından bilinen bir durumdur.

 

 

Çizme modellerinde aradığınız en önemli özelliklerden birisi, tabanı ve derisinin dayanıklı malzemeden yapılmış olması olmalıdır. Kışın soğuk günlerinde böyle bir seçim, sağlığınız açısından faydanıza olacaktır. Çizme modeli tercihinizde, yine tabanın tırtıklı olmasına da dikkat ediniz. Çünkü tabanı kayan bir ayakkabı, ciddi sakatlanmalara yol açabilir.

 

 

 

 

Çizme modelinizin seçimini yaparken, boyunuza göre topuk oranına karar vermeniz de önemlidir. Bir kadına çizmenin katacağı şıklık asla inkar edilemez. Ancak, yanlış bir seçim, oldukça kötü sonuçlar alınmasına da neden olabilir. Kısa boylu bir kadının uzun bir çizme giyiyor olması, görüntü olarak hoş olmayacaktır. Bu nedenle tercih yapmadan önce bu tarz uyarıları göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

 

 

 

 

Çizme modelleri arasında karar vermek hem bu nedenlerle hem de oldukça farklı seçenek olanaklarıyla zor olacaktır. Çizme modelleri ile ilgili katalogları incelediğinizde, çok sayıda marka ve modelin kafanızın karışmasına neden olduğunu siz de göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir