Desenli Etek Modelleri 2016

Desenli Etek Modelleri 2016

Yaz, kış tüm bayanların dolaplarını süsleyen farklı desen, model ve renklerde etekler, 2016 yılında da çok çeşitli seçeneklerle mağazalardaki yerlerini aldı. Yeni sezon etekler, renk cümbüşünden çok desen ağırlıktadır. Her zevkten bayana hitap edebilecek etnik, bohem, modern, antik ya da çiçek desenli etekler vitrinlerdedir.

Desenli Mini Etekler

2016 kreasyonlarında desenli mini eteklerde en çok göze çarpan desenler çiçek ağırlıkta olanlardır. Büyük, küçük çiçek motifleri mini etekleri süslemekte ve kombine bahar havası katmaktadır. Yeni sezon mini eteklerde kullanılan çiçek desenlerinde rengârenk çiçekler değil, sadece iki rengin bir arada kullanıldığı desenler ağırlıktadır. Örneğin beyaz zemin üzerinde mavi çiçekler veya kahverengi zemin üzerinde yeşil çiçeklerden oluşan desen kullanılmaktadır.

2016-cicek-desenli-etek-modelleri-2016-ne-ile-kombinlenir

Desenli Kalem Etekler

Son yılların vazgeçilmezi kalem etekler yeni sezonda da favori durumdadır. Ancak kalem eteklerde geometrik desenler, çizgiler, barok desenler ağırlıktadır. Canlı renklerin hakim olduğu etnik desenler nostaljik bir hava yaratırken etek uçları veya bel kısmında bulunan çizgilerle günümüz yansıtılmaktadır. Geçen sezonun rengârenk kalem eteklerinin yerini yeni sezonda tek renk veya zemin ve şekil olarak iki renk almıştır.

Desenli Etek Kombinleri

2016 yılında trend olan desenli eteklerin kombinindeki en önemli husus; eteğin desenini başka bir abartı ya da hareketle gölgelememektir. Bunun için desenli eteklerle kullanılan parçaların daha sade olmasına özen gösterilmeli ve bütünlükte karmaşa yaratmaktan kaçınılmalıdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir