Diesel Kot Pantolon Modelleri

Diesel’in yüksek bel kotları ile oluşturulmuş olan bu koleksiyonda sağlık ve fizik ön planda tutulmuş. Hemen hemen her tarzdan bayana göre bir jean bulmak mümkün. Dar ve geniş, bol paça pantolonların olduğu bu koleksiyonda pembe ve kahverengi bol pantolonların da bulunması Disel’in yüksek bel pantolon giymek isteyen bayanları düşündüğünün bir göstergesi.

Jean genelde düşük bel olduğu için vücudumuzun şeklinin ve dengesinin bozulmasına neden olabiliyor. Aynı zaman da kullanımı da rahat olmayan düşük bel kot pantolonlar her ne kadar erkekler tarafından bayanlara daha çok yakıştırılsa da sağlığımızı bozduğu için vazgeçmeliyiz artık, düşük bel jean giymekten.

Amerika da bazı eyaletlerde ahlaki değerlere zarar verdiği için yasaklanan düşük bel kot pantolonun sağlığa zararı hakkında,  pantolonların üzerine bilgilendirici etiketler yapıştırılmalı diye düşünüyorum. Modaya yön veren tasarımcılar da tasarımlarında sağlığı ön planda tutmalı gerekir ki böyle sağlık sorunları yaşamayalım.

Özellikle Türkiye de yüksel bel pantolon bulmak oldukça zor çoğu marka bünyesinde olsa bile satamadığı için getirmiyor. Türkiye de bayanların %90’ın da balkon diye adlandırılan bel bölgesinde kemiğin şeklinin bozulmasına bağlı olarak oluşan yağlanma ve göbek oluşumunun bir nedeni de düşük bel kot pantolon kullanımı.

Kahverengi pantolon gibi geniş kesim pantolonlar tercih etmeniz dar kot pantolonlara göre daha sağlıklı ve rahat hareket etmenize imkan sağlıyor. Bu grubun diğer modelleri için tık tık galeri:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir