Esmer Tenli Kadınlar, Ne Renk Giymelidir?

                                            Esmer Tenli Kadınlar, Ne Renk Giymelidir?

Kadınlar için giyim önemli bir konudur. Özellikle dışarı çıkarken, bakımlı olmak, güzel giyinmek ve hoş görünmek isterler. Bunun için ayna karşısında saatler harcamaları gerekebilir. Yorucu ve uğraştırıcı olan neyi neyle kombin etmeli, renk uyumları gibi konularda ana kuralları bilirseniz işiniz daha kolay olacaktır. Giyim konusunda kıyafetin ten rengi ile uyumu oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru kesim bir elbise yanlış renkte giyildiğinde, size yakışmayabilir. Teninize uygun giyinmeye önem vermelisiniz.

Esmer Tenli Bayanlara Uygun Giyim Önerileri

Esmer tende en güzel duran renk, beyazdır. Beyaz elbiseler esmer tenle güzel bir uyum sağlayarak hoş görünmenizi sağlayacaktır. Bunun tam zıttı olan siyah rengin size yakışmadığını, zaten koyu olan teninizde kötü durduğunu düşünebilirsiniz.

capture-20150730-002319

Fakat siyah renk elbise, bluz ve pantolonlar esmerlere en çok yakışan renklerdir. Renk kombinlerinde siyah beyaz kombinleri tercih edebilirsiniz. Soft renkler, esmer tenlere yakışan bir diğer renklerdir. Gök mavisi, altın sarısı, açık yeşil, turuncu, kırmızı ve pembe renklerini tercih edebilirsiniz. Bu renkleri ister siyah ister beyaz ile kombin edebilir, renkleri kendi arasında kombinleyebilirsiniz.

Esmerler Hangi Renklerden Uzak Durmalıdır?

Siyah koyu bir renk olmasına rağmen esmer tenlerle güzel uyum sağlamaktadır. Fakat siyah rengin bu güzel duruşu, bir istisna olarak kabul edilebilir. Genel olarak esmer tenli bayanlar, koyu renklerden uzak durmalıdır. Siyahın dışında diğer koyu renkler, esmer tenlilerin ten rengini soluklaştırmaktadır. Lacivert, koyu mavi, koyu yeşil ve kahverengi esmer tenlilerin uzak durması gereken renklerin başında gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir