Esmerlerin Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmerlerin Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmer tenli insanlar, renk uyumu konusunda oldukça şanslıdır. Çok koyu renkler kullanılmadığı sürece, orta ve açık renk her türlü giysi, esmer ten rengi ile uyumlu olmaktadır. Siyah, bordo, lacivert, çikolata kahve gibi koyu renkler, tamamen mat bir görüntü yaratacaktır. Bu renkler yerine, beyaz, gri, açık yeşil, açık mavi gibi renkler kullanılarak görüntü dengelenir.

Esmer Tenli Bayanlar Hangi Renk Kıyafetler Giyinmelidir?

Doğal ten rengi veya solaryumda esmerleşmiş bayanlar,  beyaz, sarı, pembe, mavi, pudra renk giysiler kullandığında ten rengini daha canlı gösterecektir. 2015 İlkbahar ve yaz aylarında moda olan,  neon renkli giysi ve aksesuarlar, en çok esmer ten rengine sahip bayanlarda, uyumlu görünmektedir. Yine mücevher renkli giysi ve ayakkabılar esmer bayanların tercih etmesi gereken renklerdir.

esmer-bayanlar-için-gelin-makyajı-2014

Esmer Tenli Bayanlar Hangi Renkler Kullanarak Makyaj Yapmalıdır?

Koyu ten rengine çok uyum sağlayan, açık pembe, yeşil, karamel ve bakır renklerinde farlar kullanılarak yapılan makyaj yakışmaktadır. Şeftali tonlarında allık ve pembe ruj esmer ten ile uyumlu olarak kullanılır. Esmer tende kırmızı rujun ayrı bir yeri vardır. Koyu ten rengine,  koyu saç yerine açık kahverengi, bakır, kızıl tonlarda saç renkleri yakışmaktadır.

Esmer Tenli Erkekler Hangi Renk Giysiler Kullanmalıdır?

Açık renklerdeki her türlü giysi, esmer ten rengi ile uyumlu olmaktadır. Sıcak bahar ve yaz aylarında, açık tonlarda mavi, yeşil, sütlü kahve, gri gibi renkler ve beyaz giysiler, esmer tenli erkeklerin enerjik ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir