Etnik Desenlerin Geri dönüşümü

Yıllar önce annelerimizin hatta anneannelerimizin üzerinde gördüğümüz eski görünen etnik desenleri şimdilerde günümüze taşıyan modacılara minnettarız. Öyle olmalı; çünkü seçimlerimiz arasına renk katıyor etnik desenler. Biraz retro biraz da günümüz görüntüsüyle dikkat çekiyor aslında.

Retro İle Bambaşka

Retro deyince aklınıza ne geliyor? Retro kelimesi şöyle açıklanabilir; geçmişten günümüze taşınan en özel parçaların tarzınızda birleşmesi olarak ifade edilebilir.

Geçmişte gördüğünüz tüm parçaları tarzınızda toplayabilirsiniz. Seçtiğiniz düz siyah bir elbiseyi deri ceketinizle etnik desenli şalınızla ve retro tarzı gözlüklerinizle kombinleyebilirsiniz. Modernleşmek için de günümüzde en çok kullanılan parçayı püskülü kullanabilirsiniz. Püsküllü çizmeleriniz ya da kısa botlarınızla muhteşem bir görünüme ve tarzı olan bir kadına dönüşeceksiniz.

Dönüştürün Ve Kullanın

Dolabınızda kullanmadığınız birçok parça vardır mutlaka. Modası geçti, rengini beğenmiyorum dediğiniz parçalar hani. Bu parçaları dolabın tozlu rafları arasından çıkarma zamanı geldi.

Eski dediğiniz ve kullanmadığınız parçaları modern ve sevdiğiniz parçalarla kombinlerseniz hem gözünüzü yormayacak hem de eski parçaları değerlendirmiş olacaksınız. Kullanmadığınız eski şallarınızı çok sevdiğiniz bir bluzun üzerine öylesine dolayın, gelişigüzel. Bu sizin tarzınız olacak işte. İçinizden geldiği gibi giyinişiniz sizin yarattığınız moda anlayışı olacak. Kullanmak istemediğiniz bir bluzu çok sevdiğiniz bir deri ceketin içine giyinin ve rengini ortaya çıkarın. Kısacası içinizden geldiği gibi giyinin modanın eskisi yenisi olmaz deyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir