Farklı Desenler Nasıl Kombinlenir?

Son zamanlarda oldukça popüler olan ‘Mix and Match’ modası rüzgârı bu sene de esmeye devam ediyor. Peki, Mix and Macth modası nedir?

Mix And Match Modası Nedir?

Mix and Match yani Desenleri Karıştır modası adı üstünde farklı desenleri karıştırıp bir kombin oluşturmaya dayalıdır. Peki desenleri karıştırırken nelere dikkat edilmeli?

Renk Bütünlüğü

Eğer desenleri karıştırarak bir kombin yapmak istiyorsanız öncelikle renk bütünlüğünü sağlamanız gerekir. Yakın tonlarda seçeceğiniz farklı desenler kendi uyumlarını sağlayacaktır. Eğer kombininiz gözünüze fazla karmaşık gelirse ayakkabı ve çantanızı daha sade seçerek kombininizi sakinleştirebilirsiniz.

Farklı Boyut Ve Renk

Aynı desenin farklı boyutunu veya farklı rengini de aynı kombin içinde kullanmak güzel bir fikir olabilir. Mesela çiçek desenini kombininizde rahatlıkla büyüklü küçüklü kullanabilirsiniz.

farkli_desenler_nasil_kombin_edilir_h2164

Leopar

Leopar desenini de farklı desenlerle birlikte kullanabilirsiniz. Leopar deseni her türlü renge ve desene uyum sağlayacağından sanıldığı gibi karmaşık durmayacak ve kombininize hoş bir görüntü katacaktır. Leopar tercihinizi özellikle ayakkabı ve çantadan yana yapabilirsiniz.

Mix And Match Modasında Takı

Eğer farklı desenlerin bir arada olduğu bir kombin tercih ettiyseniz takı konusunda dikkatli olmanız gerekir. Aslında hiç takı kullanmamanız daha iyi olur fakat takı kullanmaktan yana iseniz çok gösterişli olmayan sade takıları tercih etmelisiniz.

Geometrik Desenler

Geometrik desenleri de kombininiz de kullanabilirsiniz. Kareler ve daireler ile çizgiler ve zigzaglar bir araya gelince mükemmel kombinler ortaya çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir