Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinlik modasında, Fransız danteli ve halk arasında güpür olarak da bilinen dantel oldukça favoridir. Hemen her gelin adayı Fransız dantelini tercih edebilir ama bu türdeki gelinlikler fiyat olarak diğerlerinden biraz daha yüksektir. Yine de gelinlerden hayatlarının en önemli günlerinden birinde bu tercihi esirgemek çok doğru değildir. Fransız dantellerinin de birbirinden farklı desenlerde çok çeşidi bulunmaktadır.

Tamamı Fransız Dantel Olan Prenses Gelinlikler

Gelinliklerin üzerinde detay olarak Fransız dantel kullanılabileceği gibi gelinliğin tamamı da Fransız dantelinden tasarlanmış olabilir. Bu modeldeki gelinlikler, diğer modellere göre biraz daha ağırlardır. Fransız danteli olan prenses gelinlik modellerinde renk olarak krem ve ekru daha uygun olacaktır. Ancak elbette dilerseniz tercihinizi beyazdan yana da kullanabilirsiniz. Tamamı Fransız danteli olan gelinliklerde dantel etek uçlarında daha yoğundur. Güpürlü gelinliklerde fazladan bir aksesuara gereksinim yoktur çünkü gelinlik zaten tek başına son derece şıktır.

Detay Olarak Kullanılan Fransız Dantel

Bazı gelinlik modellerinde özellikle de kalıp olarak prenses gelinlik adı verilen tarzdaki gelinliklerde Fransız danteli sıklıkla etek uçlarında kullanılır. Etek kısmı tül olan ve etek ucu dantel olan bu tür gelinlikler yoğun bir zarafet taşırlar. Dantel detay olarak straplez olmayan gelinliklerde etek ucu dışında omuz kısımlarında da kullanılabilmektedir. Uzun kollu olan modellerde kollar genellikle Fransız danteli tercih edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir