Gece Etekleri 2016

Gece Etekleri 2016

Davetlerin, düğünlerin, akşam yemeklerinin kurtarıcı parçaları olan etekler, 2016 yılında da birbirinden farklı model ve desenlerde tasarlanmışlardır. Yeni sezon gece eteklerinde kadınsı ve çekici modeller, derin yırtmaçlar ön plandadır. Bulunduğu mekânda dikkati üzerine çekmek isteyen bayanlar için çok farklı modeller düşünülmüştür. Özellikle uzun eteklerdeki tek yön yırtmaçlar, mini eteklerde de dantel ve transparan detaylar gece eteklerinde ön plana çıkmaktadır.

Mini Gece Etekleri

2016 yılının kreasyonlarında bulunan mini gece etekleri, dantel desenler ağırlıktadır. Klasik formda kesilmiş, uçları dantelle süslenmiş, şifon veya deri etekler gece kombinleri için idealdir. Mini ve dar etekler vücut hatlarını ortaya çıkardığından vücuduna güvenen bayanlar için doğru bir seçim olacaktır. Mini gece eteklerinde büyük desenlerden kaçınıp daha küçük, ancak belirgin olan desenler tercih edilmelidir. Bu sayede dikkatler eteğin desenine değil, vücuda çekilebilir.

etek-kombinleri

Uzun Gece Etek Modelleri

Uzun gece eteklerinde trend genel olarak, dar formda ve derin yırtmaçlı etekler üzerine yoğunlaşmıştır. Yırtmaçlar kimi zaman tüllerle bazen de dantel işlemelerle belirginleştirilmiştir. Yırtmaçların tek taraflı olması eteği klasikleştirirken dikkati bacaklara çekmektedir.

Gece Eteği Kombinleri

Mini bir gece eteği giyilmişse üzerince az dekolteli bir bluz veya gömlek, altında ise uzun çorap çizmeler tercih edilmelidir. Uzun gece etekleri içinse, dar ve dekolteli bir gömlek, ince topuklu ayakkabı veya yırtmacın sonuna kadar uzanan bir çizme giyilmelidir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir