Gelin Çiçeği Modelleri ve Gelin Çiçeği Seçimi

Gelin Çiçeği Modelleri ve Gelin Çiçeği Seçimi

Gelin çiçeği hiç şüphesiz ki hafife alınacak bir ayrıntı değildir. Gelinliği tamamlayan bir aksesuar olarak görülse de aslında gelin çiçeği gelinliğin bütün havasını değiştirebilir. Bu yüzden gelin çiçeği seçimini çok fazla özenerek yapmak gereklidir. Doğru gelin çiçeği seçimi ile gelinliğinizi daha güzel bir havaya kavuşturabilirsiniz.

Adsız

Gelin Çiçeği Seçilirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

–          Gelin çiçeği seçiminiz mutlaka düğünüzün olan mevsimin çiçeklerine göre seçmelisiniz. Gelin çiçeğinde sevdiğiniz çiçeği kullanmak isteğiniz olabilir. Eğer mevsime uymuyorsa gelin çeciğinizde kullanmamanızda fayda var. Her çiçeğin gelin çiçeğine uygun olmayabileceğini de unutmamak gerekir.

–          Eğer kış gelini iseniz gelin çiçeğinde kullanmanız gereken çiçekler;  gül, kardelen, orkide ve zambak gibi çiçekler olmalıdır.

–          Sonbahar da düğünüzün olacak ise seçmeniz gereken çiçekler; sümbül, ortanca ve kasımpatı olmalıdır. Sonbahar aylarına en çok yakışan gelin çiçeğinizi bu çiçekler ile sağlayabilirsiniz.

–          İlkbahar da ise çiçeklerin çeşitliliği arttığından gelin çiçekleri seçiminde de gelin adaylarının önüne birçok seçenek çıkmaktadır. Zambak, lale yasemin ve nergis çiçekleri ilkbahar gelinlerinin en çok tercih ettiği gelin çiçekleri arasında yerini almaktadır.

–          Yaz aylarında yapılan düğünlerde ise düğün yapılacak ortama göre gelin çiçeği seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer bir kır düğünü yapmayı planlıyorsanız seçmeniz gereken çiçek papatya olacaktır. Havuz başı bir düğün yapacak iseniz orkideler kullanılarak hazırlanmış bir gelin çiçeği size uyum sağlayacaktır. Yaz aylarının gelin çiçeklerinde ise en çok; lavanta, manolya ve hanımeli çiçekleri kullanılmaktadır.

–          Gelin çiçeğinizi gelinlik modelinize uygun olarak seçmelisiniz. Kabarık ve geniş bir gelinlik modeli seçtiyseniz gelinliğinize uygun gelin çiçeği buket halinde olan çiçekler olacaktır. Eğer gelinliğiniz sade ve dar ise gelin çiçeğiniz tek daldan oluşan bir çiçek olmalıdır. Önemli olan; 2 ayrı parçayı, aynı anda gösterişli ya da sade seçmemeye özen göstermektir. Gelinliğinizi ortaya çıkarmak isterseniz, sade bir buket tercihi yapmalısınız. Amacınız, gelin buketinizi ortaya çıkarmak olacak ise; gelinliğinizin daha sade bir model olmasına özen göstermelisiniz. Bu ayrıntı, saç modeliniz ve makyajınız için de geçerlidir.

–          Boyunuz uzun ise uzun buketlerden oluşan bir gelin çiçeği seçmelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir