Gelinliğinize Uygun İç Çamaşırları

Gelinliğinize Uygun İç Çamaşırları

gelin-icgiyim-kapak

Gelinlik için kullanacağınız iç çamaşır en doğru seçimi yaptırmanızı gerektiren bir giyim konusudur. Özellikle yanlış seçiminiz ile düğün gününde kullandığınız çamaşır bir işkence haline dönüşür. Genellikle gelinlik provalarında kullanacağınız iç çamaşırları belirlemediğiniz için düğün günü ister istemez çekiştirilen straplez sütyenler, sıkan jartiyerler veya rahatsızlık veren büstiyerleri düzeltmek için uğraşırsınız. Bu nedenle gelinlik altına nasıl bir çamaşır kullanacağınız konusunda bu makalemizi sunarak çare bulmayı umuyoruz.

Gelin adaylarımız için iç çamaşır seçiminden önce kullanılacak gelinliğin belirlenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla kullanılacak iç çamaşırı seçmek daha kolay olacaktır. Aşağıda belirttiğimiz modeller ile birkaç örnek verebiliriz;

Straplez Gelinliklerde İç Çamaşır Seçimi

Bu tarz gelinliklerde genellikle sütyen seçiminde herhangi bir sorun yaşamayacağınıza inanıyorum. Sadece, seçim yapma aşamasında değerlendirdiğiniz sutyenlerin renk tonlarının gelinliğinize yakın ya da aynı olmasına, sütyen tutuculuğunun ve kumaş kalitesinin iyi olmasına özen göstermeniz yetecektir. Ayrıca straplez modellerde şeffaf veya yapışkan sütyen modellerini de seçebilirsiniz. Kullanacağınız sütyen straplez olacağı için gelinliğinizin kenarında görünmemesi gerekmektedir. Bunun için sütyen bedeninizi doğru bilmeniz gerekir. Büyük sütyenler gelinliğinizin pot durmasını sağlar ve kenarlardan taşar, küçük sütyenler de göğüslerinizin görünümünü fazlasıyla etkiler ve kötü bir görünüm ortaya çıkar.

Boyundan Bağlı Modeller İçin İç Çamaşırı Seçimi

Bu tip gelinliklerde, asılıp çıkartılabilen sütyenlerin seçilmesi mantıklı olacağı gibi, askı şeritlerinin boylarının da birbirlerini tutması önemlidir. Renk uyumu, burada da geçerli…

Ekran Resmi 2015-06-16 12.18.30

Göğüs Dekolteli Gelinliklerde Çamaşır Seçimi

Derin dekoltelere sahip gelinlik modellerini sevenler için iç çamaşırı seçimine gelinliğiniz ile gitmekte fayda var. Göğüsleri küçük olan kadınların tutuculuğu zayıf fakat göğüs ucuna yapışan sutyenleri tercih etmeleri sağlıklı olacak iken, göğüsleriniz büyük ise şeffaf şeritli ve taşıyıcılığı fazla sutyenler arasında seçim yapmanız daha iyi olacaktır.

Sırtı Dekolteli Gelinliklerde İç Çamaşır Seçimi Nasıl Olmalı?

Bu tarz gelinliklerde göğüs büyüklüğü büyük önem taşır. Eğer göğüsleriniz küçükse, durumdan yırtmanız normal; ancak büyük göğüslü iseniz, taşıyıcılığı düşük olan seçenekler ile karşı karşıya olduğunuz için işiniz zor…

Tek Omuzlu Gelinliklerde İç Çamaşır Seçimi Nasıl Olmalı?

Takılıp çıkartılan sütyen modelleri ile straplez modeller bu tip gelinliklerde işe yarayabiliyor. Ancak kollarınızı kaldırdığınızda, iç çamaşırınızın sağı solu kendini gösterebiliyor; aman dikkat!

Vücudu Saran Gelinlikler İçin İç Çamaşırı Seçimi

Vücut hatlarına güvenen ve bu hatları sergilemek isteyen kadınların tercihi olan bu tip gelinlik modellerinin altına, kombinezon ya da büstiyer giyilebiliyor. Bu noktada yapacağınız seçim, gelinliğinizin şeffaflığı ile ilgili de olsa, tek parça ve dikişsiz büstiyerler size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Büstiyer seçiminde bedenler sütyenlere göre yapılmaktadır. Kullanacağınız büstiyerin jartiyerli olması sizin için ekstra bir avantaj olarak görülebilir. Özelikle daha sıkı ve vücudunu ön plana çıkarmak isteyenler için tercihimiz her zaman büstiyer modellerinden yanadır. Büstyer kullanımı en az gelinlik kadar dikkat edilmesi gereken iç giyim grupları arasında yer almaktadır. Büstiyer modelleri birçok çeşide sahiptir. Gelinlik altına giyilen büstiyerler, ceket olarak kullanılan büstiyerler, fantezi iç giyim de yer alan seksi büstiyerler bu şekilde uzayıp gider. Neredeyse kendi başına bir tekstil grubu oluşturmaktadır. Kullanacağınız büstiyerin özellikle gelin iç çamaşırı olarak kullanılabileceğinden emin olmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir