Günlük Yaşamda Klasik Giyim Kombinleri

                     Günlük Yaşamda Klasik Giyim Kombinleri

Klasik giyim hayatın bir parçasıdır. Klasik giyim denince ilk akla gelen takım elbisedir. Çoğu bay ve bayan bu giyim tarzını sıkıcı bulsalarda vücudunuzu iyi tanıdıktan sonra şık ve klasik parçaları en iyi şekilde oluşturabilirsiniz. Klasik giyimde klasikleşen kombinler elbette etek ceket takımı, pantolon ceket takımı, kemerler, ayakkabılar, klasik kabanlar ve mantolar klasiklikten vazgeçmemektedir. Fakat klasik tarzda illaki gömlek ve kumaş pantolon giymek zorunda değilsiniz.

Erkeklerde Klasik Giyim Kombinleri

  • Mavi keten gömlek, altına siyah pantolon, taba rengi ceket ve bu ceket rengini tamamlayan bir kemerle klasik şık bir tarz yakalamış olursunuz.
  • Siyah gömlek, siyah pantolon, siyah ceket yelek, siyah ayakkabı ve uzun siyah kabanla klasik tarzın ve siyahın en şık halini göstermiş olacaksınız. Ayrıca gömlek yerine triko kazak da kullanabilirsiniz takımın içine harika olacaktır.
  • Başka bir kombin yapacak olursak; beyaz v yaka bir tişört altına kot pantolon ve üzerine siyah ceketinizle hem klasik hem spor hem de günlük bir kombin yapmış olacaksınız.
  • Klasikte kravatı da unutmamak gerekir. Mavi bir gömlek, siyah pantolon, siyah kemer ve siyah kravatla tamamlanırsa karizmatik bir duruşunuzla beraber klasik tarzı harika yansıtacaksınız.
  • Gri parçalarla bir kombin oluşturalım; gri kumaş pantolon üzerine beyaz gömlek, ön düğmeli bordo veya koyu yeşil bir triko ceket ve boynunuza atacak koyu gri tonlarda bir boyunlukla kendi tarzınızı farklı kombinlerle yaratacaksınız.

sfs

Bayanlarda Klasik Giyim Kombinleri

  • Bayanlarda da pantolon, beyaz gömlek, siyah yelek veya siyah ceketle klasik tarzı yansıtmaktasınız. Bayanlarda tarz giyime son yıllarda erkek kıyafetinin bayan için tasarlanmış hali olan bayan giysisi “maskülen modası” diye adlandırılmaktadır.
  • Hem şık hem de klasik kombin yapacaksanız da; beyaz bir tişört, bilekte siyah pantolon ve saks mavisi iri düğme detaylı geniş yakalı bir ceketle bu tarzı elde edeceksiniz.
  • Klasik denince siyah, beyaz ve gri tonları baskın olmakla beraber bu renklere de bağlı kalmamak gerekir. Yetim kol mercan renginde boğazlı orta boyda ve belinde büyük kemer detayı elbise ile günlük yaşama uygun bir klasiği yansıtmış olursunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir