Hangi Renk Elbise İle Hangi Renk Çorap Giyilmelidir?

Hangi Renk Elbise İle Hangi Renk Çorap Giyilmelidir?

Bahar mevsimi hava değişken olduğu için kısa etekler ile çorap giyinmek gerekir. Genellikle mus çorapların kullanıldığı bu sezon, çoraplarda çok fazla renk seçeneğinin yanı sıra desen seçeneği de mevcuttur. Kilo problemi olan bayanların desenli ve özellikle iri desenli çoraplardan uzak durması, tek renk ve koyu tonlarda çorapları tercih etmesi gerekir.

Ten Rengi Çoraplar

Sıcak yaz günlerinde genellikle çorap giyilmez, fakat serin bahar geceleri incede olsa bacağı ısıtan ve daha pürüzsüz gösteren çoraplar giyilmelidir. Şık gece kıyafetlerinin altına tenle adeta bütünleşen, çorap yok izlenimi veren, ten rengi çoraplar tercih edilir. Önü açık ayakkabılar için üretilmiş, parmakların dışarıda kaldığı çorap modelleri mevcuttur.

Elbise İle Aynı Renk Çorap

Kış ve bahar aylarında, çalışan bayanların ve sade giyinmeyi tercih eden bayanların kullandığı elbise ile aynı renk çoraplar, siyah, lacivert, koyu yeşil, bordo, gri, elbise tonlarında kullanılır. Kısa elbiselerle kullanılan aynı renklerde çoraplar, bayanları olduğunda zayıf gösterecek, bacak boyunu uzatacaktır.

Elbise İle Zıt Renkte Çorap

Genç kızların kullandığı bu çılgın renklerdeki çoraplar, parlak renklerin moda olduğu 2015 baharında, sıkça karşımıza çıkacaktır. Pembe renkteki bir elbisenin altına mavi bir çorap giyilerek yapılan  kombin gibi.

Desenli Çoraplar

Bacaklarına güvenen, uzun ve ince bacaklı bayanların tercih etmesi gereken desenli çoraplar, kalın dokusu ile özellikle soğuk kış günlerinde tercih edilmelidir. Siyah,  gri, koyu yeşil elbisenin altına yine aynı renkte desenli çoraplar giyilebilir.

One thought on “Hangi Renk Elbise İle Hangi Renk Çorap Giyilmelidir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir