Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier, modanın çılgın çocuğu lakabıyla bilinen usta bir moda tasarımcısıdır. Bugüne kadar sayısız kaliteli işin altında imzası bulunan Jean Paul Gaultier, her alanda ilginç tasarımlara imza atmaktadır. Son olarak çok büyük bir içecek firması olan Coca Cola’nın şişe tasarımlarını üstlenen Jean Paul Gaultier, bunun gibi yüzlerce büyük işin üstesinden başarıyla gelmeyi bilmiştir.

 

Jean Paul Parfüm
Jean Paul Parfüm

 

Jean Paul Gaultier, kıyafet tasarımında da öncü isimlerden biridir. Modanın konuşulduğu her yerde adı geçebilen Gaultier, bu başarısını yıllardan beri süregelen çalışma azmine borçludur. Jean Paul Gaultier tasarımlarında genelde kalın ve estetik çizgilerin kullanıldığını görmekteyiz. Kıyafetlerde kullandığı bu çizgiler arasında keskin renk ayrımları da olabilmektedir. Renklerin uyumunu ve zıtlığını en iyi kullanan modacılar arasında gösterilmesi, bu alanda yaptığı başarılı çalışmalardan kaynaklanmaktadır.

 

 

Davetlerde giyilebilecek şık kıyafetlerin tasarımında da çok iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu alanda büyük yeteneği olan Jean Paul Gaultier, hanımların hayran kalacağı tasarımlar oluşturabiliyor.  Jean Paul Gaultier’ in yaşam tarzına baktığımız zaman da ne kadar sıra dışı bir insan olduğunu anlamamız mümkün. Özel yaşamı ve iş yaşamı arasında çok fark bulunmayan bu ünlü modacı, her zaman farklı olmayı ve dikkat çekmeyi becermiştir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir