Levis Online Satış Türkiye

Levis

 

Levi’s her vücut tipine göre kot pantolon üretmiş ama bana göre bir kot pantolon üretmeyi başaramamış bir kot markası, markada kendime uygun bir pantolon bulmam epey zaman alıyor.  T-shirt konusunda da çeşidi çok sayılmayan bu marka oldukça pahalı kotlar satmasına rağmen Türkiye de oldukça tutuluyor. Bunu kotlarında ince detaylara yer vermesine ve bazı modellerinde sınırlı sayıda üretmesinin neden olduğunu düşünüyorum.

 

 

Markanın dediğim gibi fiyatları biraz fazla olduğu için almak isteyen arkadaşlarım online satış mağazalarını aradılar fakat markafoni ,trendyol ve morhipo dışında pek güvenilinir alışveriş sitelerinin olmadığını gördüler. Markanın online satışının olmamasını beni oldukça şaşırttı çünkü en küçük markaların bile internet satış mağazaları mevcut.

 

 

Marka her ne kadar Levi’s jean modelleri ile tanınsa da beni etkileyen ürünleri elbise modelleri oldu çünkü Levi’s elbise modellerinde sıradanlık ortadan kalkıyor ve en basit elbise modelini bile kumaşı ve dikişi ile bambaşka bir hale getirmeyi başarmışlar.

 

 

 

 

Mavi jeans ile Levi’s ın rakip olduğunu düşünenler oldukça fazla Mavi her ne kadar çeşit olarak fazla olsa da iyi bir kaliteye sahip değil. Mavi alışıldığı üzere her yıl dünyaca ünlü sevilen isimlerle ilgi çekici bir reklamla bir ürününü tanıtıyor. Ben de Mavi Jeans‘ın kurbanlarından biriyim çünkü reklam filminden etkilenip çantalarının kaliteli olacağını düşünmüştüm ama  100TL ye aldığım deri çantanın bir ay sonra dikişleri sökülmeye başladı ve büyük bir hüsrana uğradım. Aldığım kot pantolonunda rengi açılmaya başladı ve 70 TL verip aldığım gömleğin de o kadar kötü bir kumaşı vardı ki kumaş kendiliğinden açılmaya başladı. Levi’s T-shirtleri güzel olsa da o fiyatı hak etmediğini düşünüyorum , Levi’s kot pantolonlarına gelince gerçekten dedikleri kadar var.  Al bir kere on yıl kullan , kumaşı oldukça kaliteli kullanıyorlar , taşlamayı dengeli yapıyorlar ve rengi kalıcı oluyor. Boru paça pantolonlarında paçasını kıvırmayı unutmayın çok tatlı duruyor. Özellikle bayan kot pantolonları olduğunuzdan daha zayıf ve uzun gösteriyor. Etekleri de çok hoş ayrı bir havası var.

 

 

 

 

Bakırköy pazarında Levi’s kot pantolonlarını gördüm ve fiyatları çok uygundu pazarcı kadın kaçak getirdiklerini falan söylüyordu garip bir şey anlamadım. Pazarcının sattığı ürünler görüntü olarak çok güzel dursa da kaliteli değildi. Pazarda satılıyor zaten millet nasıl güvensin ki ürettikleri kotlara markanın etiketini basmışlar.  Gençler üçer beşer alıyorlardı pazarda her şeyin sahtesinin olacağını düşünmüyorlar mı yoksa özentilikten mi yapıyorlar bir anlam veremedim.

 

 

 

 

Markanın tarihçesini de biraz bilelim 1873 yılında San Francisco da  kuruldu.  Mavi kot üretimini de ilk yapan marka özelliğine sahip. Marka kurulduğu yıllarda jean çılgınlığını başlattı o zaman 63 doğal bitkiyle birbirinden farklı renge sahip kotlar üretmeye başladı. Kot tulumları üreten ilk marka oldu ve 1890’larda Levi’s 501 Jeans o döneme damgasını vurdu. Kotun sadece altın madeninde çalışan işçilere değil tüm halka hitap ettiğini kanıtlamış oldu.

 

 

 

 

Levis ne gariptir ki çantalarıyla o özensiz mat renkteki çantalarıyla beni etkiledi . Raftayken bu ne böyle eskimiş çantayı bize satmaya çalışıyorlar , rengine bak bu fiyat da buna uçuk olmuş diyorsunuz. Çantaları taktıktan sonra ise fikriniz tamamen değişiyor ve hemen bir tane almak için paralarınızdan fedakarlık yapmaya başlıyorsunuz. Bu arada erkek çantaları da çok güzel ben bayan olmama rağmen erkek çantasını çok beğendiğim için aldım.

Marka ayrıca efsane olmayı da başarmış şöyle ki  California, Mojave Çölü maden bölgesinde bir adam tarafından 201 modeli şans eseri bulunarak e-bay’da 36 bin dolara satılmış. Marka ABD’de yapilan bir tüketici anketinde “ilk akla gelen markalar” sıralamasında ikinci olmayı başarmıştır. Birinci ise  tabi ki Coca-cola!

İlk üretimi 1853 yılında Kaliforniya’da başlayan Levi’s, geçen zaman içinde çok büyük bir yol kat etmiş ve giyim sektörünün önemli parçalarından birisi haline gelmiştir. Yüzlerce farklı ürün seçeneği bulunan markanın, sol arka cebine iliştirilen kırmızı şeritli modelleri ilk defa 1936 yılında üretilmiştir. Dünya pazarında önemli bir payı elinde tutan marka, Türkiye’de de giyim sektöründe en çok tercih edilen markalar arasındadır. Levi’s kot modelleri arasında hem baylar hem de bayanlar için birbirinden şık ürünler yer almaktadır. Modanın yakın takipçisi ve jean sektörünün kurucularından olan marka, daima müşterilerinin taleplerini karşılayı hedeflemiştir. Çocuk koleksiyonunu üretmesinin en büyük nedeni olarak bunu gösteriyor. Çocuklar için yapılan tasarımlarında büyükler için yapılanlardan pek bir farkı yok hepsi çok kaliteli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir