Archive for the 'Advertorial' Category2016 Yaz Sokak Modası

Modayı sevenler ve yakından takip edenler için her yeni yıl, yeni bir trend anlamına gelir. Çoğu trend bir önceki yıla benziyor fakat önceye oranla daha gelişmiş olduğu görülüyor. Bu yıl sokak modasında daha çok; mini etekler, diz boyunun altında kalan etekler, sırt dekolteli bluzlar, uzun yeleklerle kombinlenen pantolon çeşitleri oldukça ön planda. Tulum ve pantolonlar, görünümünü yenileyerek bu yılda vitrinlerde yerini alıyor.

Yazın Tercih Edeceğiniz Şık ve Rahat Modeller

Mini etekler, pantolon, kot şort, gömlekler veya uzun tshirtler ön plana çıkarken hem şık hem de spor bir hava yakalamanızı sağlıyor. Kalın topuklu ayakkabılar, uzun çizgili elbiseler, siyah beyaz renkler bu yıl daha çok kullanılmış. Göz alıcı olmak için süslü, parlak, ince görünümlü elbiseler seçerek altına sandalet veya parmak arası ayakkabılar giymeyi tercih edebilirsiniz.  Bu elbiseleri en kolay kombinleyeceğiniz renkler ise pastel tonları ve ekru olacaktır. Alt bedeninizin geniş olması halinde, kamuflaj desenini üst kısmınızda kullanın aksi durumda alt bedeniniz olduğundan daha geniş gözükecektir. Bu yıl bol tshirtler ve erkek tshirtleri ön planda. İster mini şortlarla kombinleyin isterseniz elbise olarak kullanın her ikiside oldukça hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yaz Sokak Modasına Uygun Renkli Aksesuarlar

Önceki yıllarda kullanılan çanta ve ayakkabıların renk uyumu bu yaz yerini, birbirine zıt ve olabildiğince canlı renklere yerini bırakıyor. Çantada, saçta, boyunda, kolda kullanacağınız eşarp yâda fularlarla farklı bir hava yaratabilirsiniz.  Omuza kadar uzanan tek küpeler, ayak bileğine takacağınız tekli yâda ikili halkalar bu yazda modanın vazgeçilmezleri arasında.

 

2016 Siyah Dar Paça Kombinleri

2016 modasında yine dar paça pantolonlar popülaritesini yitirmedi. Birkaç yıldır modası hiç geçmeyen dar paça pantolonlar, neredeyse her kadının dolabında yer alıyor. Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğiniz bu pantolonlar, birçok kadın için kurtarıcı görevini görüyor. Dar paça pantolonları özellikle de siyah olanları tercih ettiğiniz de tüm renklerle ve birden çok şekilde kullanabilmeniz, sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Şık bir bluz ya da blazer ceketle kullanıp, bunu stilettolar ile tamamladığınız zaman gece dışarı çıkmak için ya da bir akşam yemeğine katılmak için oldukça uygun bir kombin yapmış olursunuz. Siyah dar paça pantolonlarınızı, salaş ve renkli badilerle, gömleklerle kullanarak da spor bir hava yakalayabilirsiniz. Kışın kullanacağınız siyah dar paça pantolonlarınızı, yine salaş kazaklarla ve uygun çizmeyle kombinlediğiniz de oldukça sade ve şık görünüme sahip olabilirsiniz. Yüksek belli olanları tercih edip, vücudunuzda ki hataları örtebilir, farklı paça boylarını kullanarak kısa olan boyunuzu daha uzun, uzun olan boyunuzu kesebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta vücudunuza uygun şekilde kombin yapmanız. Bu pantolonlar yanlış kombinlendiği zaman vücut hatalarınızı ortaya çıkarabilir.

Dar Paça Pantolonlar Hangi Vücut Tipine Uygundur?

Dar paça pantolonlar genellikle basenli ve kilolu kadınlara pek tavsiye edilmez. Dar paça pantolon giymeleri, kalçalarının daha geniş görünmesine ve sıkı olması nedeniyle fazla kilolarının ortaya çıkmasına neden olur. Yine bacak boyunuz kısaysa; dar pantolonları tercih etmemeye özen gösterin ve üzerine kısa bluzlar giymemeye dikkat edin. Bacağı kalın olan kadınlar; pantolonun altına mutlaka topuklu bir ayakkabı giymeli, üzerine baseni kapatacak şekilde kuyruklu bluzlar tercih etmelidir. Böylece daha şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bunların aksine zayıfsanız; dar paça pantolonları, dar badilerle kombinlememeye özen gösterin.

 

Süet Ceket Modelleri 2016

Kadınların birçoğu kaban ve parkaları çekici bulmadıkları için kış aylarında genellikle kürk ve ceket modellerini tercih ediyorlar. Kış aylarında süet ceketler, ayakkabılar, çantalar ön plandadır. Ceketlerinizi her renkle kombinleyebilecek olmanız sizin için bir avantajdır. Genellikle kış sezonunda daha çok tercih edilen süet kıyafetler yazın serin akşamlarda ya da gece dışarı çıkarken tercih edilebilir. Süetler sokak stiliniz için kurtarıcı görevi görecektir. Püsküllü süet etekler ve püsküllü ayakkabılar ise bu sene ön planda.

Süet Ceket Kombini Nasıl Olmalı?

Süet ceketler neredeyse tüm renklerle uyumlu ve hoş görünür. Ama bazı renkler var ki bunlarla kullanmak daha uyumlu olacaktır. Kahverengi ve toprak tonları bordo gibi renkler bunlar arasındadır. Biraz risk almak ve iddialı görünmek isterseniz zümrüt yeşili ve mor tonlarıyla kombin yapabilirsiniz. Süet ceketler içim siyah olmazsa olmaz renklerdendir. Seçiminizi siyah süet ceketten yana kullanırsanız birden çok kombin yapabilir ve her gün aynı görünmekten kurtulmuş olursunuz. Süet ceket hangi renkle kullanılıyorsa kombine o renkle devam edilebilir. Dikkat edilmesi gereken 2 parça süeti bir araya getirmemek olmalıdır bu pek hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Süet Ceketleri Nasıl Daha Uzun Kullanırsınız?

Dışarı çıktığınızda birden bire yağmura yakalandınız ve ceketiniz ıslandı. Islak bölgelere asla elinizi sürmemelisiniz. Elinizin içindeki yağın süete geçmesine ve leke bırakmasına neden olur. Eve döndüğünüzde ceketinizi bir sünger yardımıyla silin ve kurumaya bırakın. Bu işlemi leke olmasa bile ara ara uygulayın. Böylece daha uzun yıllar kullanmanız mümkün olabilir. Diğer yöntem ise süet koruyucu spreyler bu spreyleri ayakkabıcılarda rahatlıkla bulabilirsiniz.  Sprey oluşturduğu tabaka sayesinde ceketinizin üzerinde bir zırh görevi görüyor ve leke tutmasını, su lekeleri kalmasını engelliyor.

2016 Sezonu Erkek Moda Trendleri

Genel olarak moda deyince akla kadınların kıyafete gösterdiği ilgi gelse de erkeklerin de büyük bir çoğunluğu modayı takip etmekte ve buna uygun giyinmeye önem vermektedir. Özellikle yeni yılın yaklaşması ile ortaya çıkan yeni moda trendlerinde de erkekler için önemli değişiklik yer almakta ve modayı yakından takip eden herkesi hoşnut edecek kıyafetler bulunmaktadır.

2016 Sezonu Erkek Modasında Üç Parça Takım Trendi

Geçtiğimiz sezonlarda pek fazla tercih edilmeyen ancak yeni sezonla birlikte yeniden erkek giyiminde önemli bir yere sahip olacak olan yelekler, 2016 sezonunda da 3 parça takım modasını da yeniden gözler önüne serecektir. Sofistike bir şıklığı temsil eden 3 parça takımlar sayesinde hem modayı yakından takip eden bir görüntü kazanabilir, hem de şık ve asil görünebilirsiniz.

2016 Sezonu Erkek Modasında Fular Trendi

Kış aylarında erkekler tarafından da kullanılan fularlar 2016 kış sezonunda da çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Deri ceket ve gömleğin içerisine kullanılabileceği gibi takım elbiselerle de kombinlenebilen fularlar, yeni sezonun en gözde aksesuarı olarak gönül rahatlığıyla kullanılabilecektir.

2016 Sezonu Erkek Modasında Deri Pantolon Trendi

Geçtiğimiz sezonlarda fazla gündemde olmayan deri pantolonlar yeni sezonla birlikte yeniden gündeme gelecek ve pek çok kişi tarafından hem rahatlığı hem de şık görüntü ile tercih edilecektir. Genel olarak dar pantolon olarak piyasaya sürülen deri pantolonlar bu sene aksine tam bir kumaş pantolon görüntüsünde olacak, ancak deri rahatlığını tercih etmek isteyenler için şık bir alternatif oluşturacaktır.

Kışın Kullanılabilecek Renkler

Kışın, yapacak şeylerin azlığı, kadınların daha çok kıyafete, dolayısıyla modaya olan ilgisini arttırmaktadır. Bu artış, trendlerin, daha sıkı takip edilmesine sebep olduğundan, hata yapmamak, daha da önemli hale gelmektedir. Kışın seçilecek olan kıyafetler, bulunduğunuz ortamlarda, çok daha dikkat çekici olacağından, moda renkleri bilmeniz, seçimlerinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Kış Trendinin En Moda Rengi

Modaya uygun giyinmek istiyorsanız, kullanmanız gereken renk; mordur. Mor, bu sezon, o kadar moda hale geldi ki, saçlardan tutun da, botlara kadar yayılmış olan genişlikte bir kullanım alanına sahip olmuştur. Mor bir kıyafetiniz, hazırda yoksa ve alışveriş yapacak vakit de bulamıyorsanız, mor bir aksesuar kullanmanız, geçici olarak modaya uygun giyinmenizi sağlayabilir. Sonrasında, mutlaka mor birkaç parça kıyafet edinmeniz şartıyla. Mor rujlar, her yaş grubundan kadının kullanımına sunulmaktadır.

Kış Trendi Renk Tonları

Saç renklerini bile etkileyen ton; pastel tonlardır. Özellikle genç kadınların tercih ettiği, pastel tonlardaki pembe, mor ve mavi renkler, son trendleri yansıtmanız için en gerekli seçimlerdir. Soğuk ve kapalı havaya inat, açık ve pastel renk tonlarındaki kıyafetleri seçmeniz, modaya uygun giyinmenizi sağlarken, ruhsal olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Koyu ve kapalı tonlardan uzak durmanız, moda uzmanlarınca, şiddetle tavsiye edilmektedir. Yazın çok moda olan fosforlu renkler, bu sezon kesinlikle kullanmamanız gereken renk tonlarının başında gelmektedir.