2016 Aksesuar Trendleri

Güzel giyinmenin, şık olmanın ve modayı takip etmenin en önemli parçalarından biri kıyafetlerle aksesuarları doğru kombinlemektir. Bu sebeple seçilecek aksesuarlar da modaya uygun olmalı ve giyilen kıyafete yakışacak nitelikte seçilmelidir. Bunun farkında olan tasarımcılar yeni yılın yaklaşması ile birlikte 2016 senesine ait aksesuar modellerini görücüye çıkarmışlardır.

2016 Senesi En Trend Aksesuarı Broşlar

2016 senesinde en dikkat çekecek ve sıklıkla kullanılacak aksesuarların başında broşlar gelmektedir. Broşlar saç aksesuarı olarak kullanılabileceği gibi, yakalara, manşetlere, ayakkabıya hatta düğme yerine gömleklere bile kullanılacak ve hem şık hem de farklı görünmek isteyen tüm kadınların bir numaralı tercihi olacaktır.

2016 Senesi Moda Aksesuarları Arasında Yer Alacak Eldivenler ve Kemerler

Özellikle kış ayları içerisinde kullanılacak olan eldivenler geçtiğimiz yılların aksine dirseklere kadar uzanan modelleri ile dikkat çekecektir. Özellikle sıcak tutması sebebiyle herkes tarafından kullanılan eldivenlerde deri model kullanımı oldukça artacaktır.

2016 senesinin dikkat çeken bir diğer aksesuarları da kemerlerdir. Geçtiğimiz sezonda da kullanılan oversized kemerler bu sezonda dikkat çekecek, ancak bunların yanı sıra zincir kemerler de bu sene içerisinde bolca kullanılacaktır.

2016 Senesi Diğer Trend Aksesuarlar

Her türlü kıyafette mutlaka yer alacak aksesuarlar, 2016 senesi içerisinde biraz daha şatafatlı ve abartılı bir görüntüde olacaktır. Kürk detayların yer alacağı şallarla beraber çiçekli saç bantları, tasma kolyeler, etnik takılar da eski zamanların modasını günümüze uyarlayacak ve sıklıkla karşımıza çıkacaktır.

2016 Atkı Modelleri

2016 Atkı Modelleri

Kış kombinlerinin vazgeçilmez parçaları atkılar hem soğuktan korunmak hem de kombini daha şık hale getirmek için çok kullanışlı parçalardır. Genelde atkılar kombine göre seçilse de kimi zaman öyle şık atkılar vardır ki atkıya göre kombin yapılır.

2016 Yılının En Şık Atkı Modelleri

2016 yılı için tasarlanan atkılarda renk, desen ve model uyumu göze çarpmaktadır. Geçen sezonun zıtlıklardan trend oluşturma modası yerini 2016 yılında uyuma bırakmıştır. Aynı desende şapka ve atkı takımları, birbiriyle en uyumlu renklerden oluşmuş atkılar bu yılın trendidir. 2016 atkı modellerinin genel olarak örgü desenleri ağırlıklı olması da başka bir ayrıntıdır. Büyük örgü desenlerinin atkıları süslemesi ve bu atkıların aynı desenlerde berelerle tamamlanması bu sezonun trendidir.

Örgü-Şapka-Bere-Atkı-Modelleri-2016

2016 Yılı Atkılarında Büyük Ponponlar

2016 atkı modellerinde bir önceki sezonun boyunluklarının yerini geniş ve uzun atkılar almıştır. Özellikle bu geniş atkıların uçlarını süsleyen büyük ve sevimli ponponlar 2016 kış sezonuna damga vuracaktır. Atkılara eklenen ponponların atkı ile birebir aynı renkte, bir tık açık ya da koyu tonlarda seçilmiş olması da ince bir detaydır.

2016 Atkı Modellerinde Etnik Desenler

Her sezon etnik desenlerden vazgeçemeyenler için de, 2016 yılı atkılarında beyaz, krem ya da kahve tonlarda etnik desenlerde iri iri örülmüş atkılar da mevcuttur. Ancak etnik desenli örgü atkılarda pastel renklerin ağırlığı hissedilmektedir.

 

2016 Abiye Bolero Modelleri

2016 Abiye Bolero Modelleri

Genellikle abiye elbiselerdeki fazla dekolteyi kapatmak amacıyla kullanılan abiye bolerolar birbirinden şık modellerle tasarlanmışlardır. Şıkır şıkır abiye elbiseleri daha da süslemek, çekici hale getirmek için göz alıcı abiye bolerolar vitrinlerde.

Elbise İle Aynı Formda Olan Abiye Bolerolar

Elbisenin bir parçası gibi aynı renk, desen ve modelde tasarlanan abiye bolerolar, şık ve zarif bir görüntü oluşturmaktalar. Elbise ile aynı olan bolerolar, risksiz ve bütünleyici bir hava yaratır. Elbiseye özel tasarlanan 2016 yılı abiye bolerolar, daha çok ceket formunda ve yarım kollu olarak üretilmişlerdir.

2016 Abiye Bolerolarda En Şık Modeller

Abiye bolerolarda 2016 modası, elbiseden farklı, ancak elbise ile uyumlu renklerle şekillenmektedir. Siyah taşlı abiye elbiseye, beyaz ve taş işlemeli bolero bu örneklerden birisidir. Dantelli mavi bir abiye elbise için, dantel işlemeli kahverengi bir bolero çok şık bir alternatif olabilmektedir.

Abiye Bolerolarda Kürk Detayı

Abiye elbiselerle kombinlemek için tasarlanan bolerolarda 2016 modası kürklü detayları barındırmaktadır. Abiye bolerolar tamamı kürk veya yakası, bilekleri kürkle kaplanmış modeller çok şık görünmektedir.

lacıvert-Abiye-Bolero-Modelleri

Tüylü Abiye Bolerolar

Abiye elbisenin klasik görüntüsünün altını çizecek özellikte tamamen tüyle kaplı abiye bolerolar çok zarif bir alternatiftir. Özellikle her renk abiye elbise ile kombinlenebilen siyah ya da beyaz renkli tüylü bolerolar hanımları bir kuğu zarafetine kavuşturacaktır. Omuzlarının yeterince geniş olmadığından şikayetçi olan bayanlar için de en iyi bolero alternatifi, kabarık, tüylü bolerolardır.

 

En Güzel Örgü Çantalar 2016

Geçmiş zamanların en favorilerinden örgü, 2016 yılında kendini aksesuarlarda gösteriyor. Örgüden yapılmış çantaların hazır olanlarını bulabileceğiniz gibi kendiniz el emeği göz nuru örgü çantalar da yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız çantalar daha orijinal ve sadece sizde olacak modeller olacaktır. Örgü çantaların da kendi arasında belli bir modası var. Ancak genel olarak el çantası ve yandan takılan çanta şeklinde olanlarını bulabilirsiniz.

Örgü El Çantaları

Örgü el çantaları, düşünülen çok daha şık görünüyor. Birbirinden farklı onlarca çeşit örgü stilinden hemen hepsiyle yapılmış çanta modeli bulmanız mümkün. Sap kısımları örgü olanlar olduğu gibi farklı malzemelerle yapılmış saplar da mevcut. El çantalarında dikkat çeken diğer detayda dantel tipi örgülerin çoğunluğu. El örgü çantaları, saten kumaşlardan fiyonklar, örgü ipinden ponponlar, deri olan saplarla aynı formda kemerler ile hareketlendirilmiş. El çantaları çok nazik duran modellerdir ve örgü modellerini de gerek günlük kombinlerde gerekse özel davetlerde kullanabilirsiniz. 2016 yılında haki, hardal, krem ve mavi tonları çok moda olacak.

capture-20150913-233112

Yandan Takılan Örgü Çantalar

Yandan takılan örgü çantalar diğer modellere göre daha küçük ve zarif görünmektedir. Bu tip çantaların kol kısımları da örgü stilinde yapılmaktadır. Örgü çantalarda birçok farklı desen ve örgü tipi görmeniz mümkün. Üstelik farklı renkteki iplerle çok şık örgü çantalar da tasarlanmış. Bu modelleri genelde günlük kullanımda tercih edebilirsiniz.

En Güzel Çuval Çanta Modelleri 2016

En Güzel Çuval Çanta Modelleri 2016

 2016 yılının modası hafif hafif şekillenmişken aksesuar alanında en çok dikkat çeken parçalar çuval çantalar oldu. Kullanım bakımından oldukça rahat olan çuval çantalar, şıklıklarıyla göz kamaştırıyor. Çuval çantaların en güzel modellerini bulabileceğiniz 2016 yılında, kıyafetlerinize uygun birçok farklı seçenek de mevcut.

Deri Çuval Çantalar

Çuval çantaların kullanım bakımından size en uygun olanlarını seçebilirsiniz. Bunun için klasik kol çantası stili ve sırt çantası formu bulunmaktadır. Deri malzemeden üretilmiş çuval çantalar, diğerlerine göre daha şık bir görünüm kazandırmaktadır. Deri çuval çantalar, altın sarısı detaylar, şık deri bağcıklar ve püskül detaylarıyla hareketlendirilmiş. Deri çuval çantalarda; siyahın asaleti, tabanın dikkat çekiciliği ön planda. Deri çuval çantaların tek olumsuz tarafı desenli modeller içermemesidir.

capture-20150913-232928

Kumaş Çuval Çantalar

Kumaş çantalar genel anlamda daha hafif, pratik, kullanışlı modellerdir. Kumaş çuval çantalarda sırt çantası tipinde olanlar daha ön plandadır ama kol çantası olarak da bulunabilir. Çuval çantalar rengârenk desenlerle dikkat çekici hale getirilmiştir. Kumaş modellerin de bağcık kısımlarında yer alan püsküller, çantalara hareket kazandırmış.

Çuval çantaları daha rahat stillerde kombinlemek doğru olacaktır. Jean pantolonlar, şortlar, basic tişörtler ve salaş gömlekler, çuval çantalarla kullanılabilecek en iyi parçalardır. Ayakkabı seçiminde de aynı şekilde rahat olmalı, spor ayakkabı, converse ya da topuksuz diğer modellerden tercih ederek çuval çanta ile kombinlemelisiniz.