Archive for the 'Aksesuar Modelleri' Category2016 Defacto Erkek Bere Modelleri

Erkeklerde bere kullanımı nadir olsa da, soğuk kış günlerini sıcak geçirmek için en ideal olan seçeneklerden biridir. Defacto markasının kış koleksiyonu içinde farklı model ve tarz olan erkek bere modelleri, stil sahibi görünmek isteyen beylerin beğenilerini cezbetmektedir.

Defacto Erkek Çizgili Bere Modelleri Ve Kombini

Spor giyim tarzında bere takmak yılın trendlerinden biri olsa da klasik giyim tarzında da bere takmak değişik ve oldukça tarz olmayı beraberinde getirecektir. Çizgili bere modelleri, Defacto 2016 kış koleksiyonuna bakıldığında göze ilk çarpan modeller arasındadır. Örgü modellerin çeşitli oluşu da bere modasında oldukça şık bir görünüme neden olmaktadır.

Defacto Erkek Jakarlı Bere Kombini

Yumuşak dokulu tasarımları ile kış mevsiminde sıkça etrafta görülmeye değer olan Defacto Jakarlı bere kombini, tarz bir kot pantolon ve triko bir kazak ile kombinlendiğinde ortaya şık bir kış kombini çıkmaktadır. 2016 yılında jakar desenli modellere kazak ve berelerde sıklıkla yer verildiği görülmektedir.

Çeşitli kombinlerde kullanılması uygun olan bere modelleri, 2016 kışının daha şık ve sıcak geçmesine olanak sağlayacaktır. Siyah ve grinin yer verildiği jakarlı bere modelleri siyah ve kahverengi deri ceket ve montlarla da oldukça uyumlu görünmektedir. Bereye uygun atkı takarak kış kombininin daha hareketli ve şık olması sağlanabilir. Güven tazeleyecek olan Defacto erkek bereler, yeni sezonun en çok konuşulacak aksesuarlarından biridir.

2015-2016 Çanta Modası Trendleri

Çantalar için, her yaşta kadının, tek vazgeçilmez aksesuarı denebilir. Küçük kız çocuklarının, seçtikleri ilk oyuncakların arasında, mutlaka bir çanta olmasından da bu gerçek anlaşılabilir. Çantalar, modayı akımlarından en kolay etkilenen ve kurallara uyulmaması halinde, en çok göze batan parçalardandır.

Sırt Çantası Modası

90’lı yılların en akılda kalan moda akımlarından biri de, sırt çantalarının yaygınlığıydı. Zaman içince, sırt çantaları, sadece okullu öğrencilerin veya sporcuların kullandığı eşyalar haline gelmişti. Fakat şimdi, sırt çantaları, günlük kullanım amaçlı olarak, yeniden kadınların hayatlarını etkilemeye devam ediyor. Özellikle, az cepli ve deri malzemeden üretilmiş, çok küçük denemeyecek boydaki sırt çantaları, şık kadınların kıyafetlerini tamamlamaya başladı. Taşıma kolaylığı ve işlevselliği sayesinde, hızla yayılacak bir akım gibi görünüyor.

Clutch Çantalar Nerede?

Büyükçe bir cüzdan gibi görünen clutch çantalar, moda dünyasındaki ömrünü, şimdilik tamamladı gibi görünüyor. İçine ihtiyaç duyulan şeylerin sığdırılmasındaki güçlük, bu modadan çabuk vazgeçilmesinin başlıca sebeplerinden. Bu tür çantalar, gece kıyafetlerini tamamlamaya devam ederken, günlük yaşam içinde yerini; olabildiğince düz ve sert malzemelerden üretilmiş hardcase tarzı çantalara bırakıyor. Çanta içinde bir şeyler aramaktan hoşlanmayan kadınlar, çantanın düzenli kalmasını sağlayan, bol iç cepli hardcase çantalara çabuk alıştı. Bu tür çantaların bir diğer detayı ise, uzun saplı olmaları. Omuza asılan ve belden aşağı kısma kadar uzayan saplar, çantalara ulaşmayı kolaylaştırıyor.

2016 Takı Modası

Takılarda, uzun zamandır çok değişemeyen çizgi, birden bire değişerek, hiç görülmemiş örneklerle moda çizgileri belirlenmeye başlandı. Ülkemizde yayınlanmamasına rağmen, internet üzerinden izlenebilen eski çağlara ait hikayeleri ve fantastik öğeleri ile dikkat çeken Amerikan dizileri, bu modanın belirleyicilerinden.

Tılsım Kolyeler

Yerli dizilerdeki takılar, neredeyse birbirinin aynısı olduğundan, Amerika menşeli dizilerdeki ilginç takılar çok dikkat çekiyor. Tellerle bağlanmış taşlar ve doğal halinde bırakılmış hayvan dişleri, ağaç dalları gibi materyallerle tasarlanan bu tılsımlı takılar, kıyafet ile tamamlandığında, son derece etkili görünebiliyor. Daha çok cam gibi şeffaf materyaller ile metalin birlikte kullanılması ile dikkat çeken bu ilginç kolyeler, genellikle avuç içinden biraz küçük ve uzun bir askı ile göğüs hizasının altına kadar inecek şekilde tasarlanıyor.

Simge Takılar

Çoğunlukla bir film kahramanı ya da bir dizi yıldızının taktığı ve hiç çıkarmadığı, simgesi haline gelmiş olan kolyeler, fanları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Örneğin; Süpermen’in göğsünde yer alan S harfinin, karakteristik yapısı bozulmadan metal malzeme ile kolye haline getirilmesi, kadın ya da erken farkı olmaksızın, tüm Süpermen fanatikleri tarafından kullanılabiliyor. Şimdilerde moda olan Vikingler dönemini yansıtan yabancı dizilerde, daha çok el işçiliği kullanılarak üretilmiş kolyeler, yine dizi fanatikleri tarafından, simge oluşu ve anlamı bilinerek, sadece süs değil bir felsefeyi de yansıtmak için kullanılabiliyor. Bu takıların, kullanıcılarına mistik bir hava kattığı da bir gerçek.

2016  Çanta Ve Ayakkabı Tercihleri

Her sezon değişen parçalar arasında yer alan olmazsa olmazlardandır çanta ve ayakkabılar. Stilleri şekilleri tasarımları her zaman farklı şekillerde üretilen çantalar ve ayakkabılar kadınların her dönem ilgisini çeken detaylar parçalar arasında yer almakta.

Kovboy Botları

Kısacık topukları bilekten daha yukarıda dizlerin aşağısında burnu hafif havada olmak üzere yıllardır her sezon hayatımızda olmaya devam eden ayakkabının nabzını tutan ve kovboy filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bu botlar yeni yılda da yine sezonda yerini alacak gibi görünüyor. Jean pantolonların altında rahatlıkla kullanabileceğiniz spor tarz elbiselerle kullanabileceğiniz bu botlardan edinmelisiniz.

Zincirli Çantalar

Çantaların saplarında ya da üzerindeki detaylarda bulunan zincirlerde çok yakışıyor. Çantanızın tarzını değiştiriyor ve her kıyafetinizle uyum sağlaması için yol açıyor. Kovboy botlarıyla ya da bootielerle kullanabilirsiniz.

Detaylı Ayakkabılar

Tasarımcılar ayakkabı modası denildiğinde detaylara büyük önem verirler. Ayakkabılarınızda küçük işlemeler minik taşlar inciler hatta belki pullar payetler varsa olduğundan daha şık ve tarz bir ayakkabıya sahip olacaksınız.

Düz Kalın Taban Ayakkabılar

Düz kalın tabanlı ayakkabılar yaz aylarında daha rahat kullanılsa da kışın da rahatlıkla kullanabilecekleriniz arasında yer alacak. Bu sezon dada yer alan kalın topuklu botlar düz ve neredeyse hiç topuksuz olarak adlandırılabilir. Platform ayakkabılar kadar kaba görünmese de zarif olmadığı söylenebilir. Biraz kaba olabilir fakat rahatlığı bu kabalığın önüne geçmelidir.

 

2016 Aksesuar Trendleri

Güzel giyinmenin, şık olmanın ve modayı takip etmenin en önemli parçalarından biri kıyafetlerle aksesuarları doğru kombinlemektir. Bu sebeple seçilecek aksesuarlar da modaya uygun olmalı ve giyilen kıyafete yakışacak nitelikte seçilmelidir. Bunun farkında olan tasarımcılar yeni yılın yaklaşması ile birlikte 2016 senesine ait aksesuar modellerini görücüye çıkarmışlardır.

2016 Senesi En Trend Aksesuarı Broşlar

2016 senesinde en dikkat çekecek ve sıklıkla kullanılacak aksesuarların başında broşlar gelmektedir. Broşlar saç aksesuarı olarak kullanılabileceği gibi, yakalara, manşetlere, ayakkabıya hatta düğme yerine gömleklere bile kullanılacak ve hem şık hem de farklı görünmek isteyen tüm kadınların bir numaralı tercihi olacaktır.

2016 Senesi Moda Aksesuarları Arasında Yer Alacak Eldivenler ve Kemerler

Özellikle kış ayları içerisinde kullanılacak olan eldivenler geçtiğimiz yılların aksine dirseklere kadar uzanan modelleri ile dikkat çekecektir. Özellikle sıcak tutması sebebiyle herkes tarafından kullanılan eldivenlerde deri model kullanımı oldukça artacaktır.

2016 senesinin dikkat çeken bir diğer aksesuarları da kemerlerdir. Geçtiğimiz sezonda da kullanılan oversized kemerler bu sezonda dikkat çekecek, ancak bunların yanı sıra zincir kemerler de bu sene içerisinde bolca kullanılacaktır.

2016 Senesi Diğer Trend Aksesuarlar

Her türlü kıyafette mutlaka yer alacak aksesuarlar, 2016 senesi içerisinde biraz daha şatafatlı ve abartılı bir görüntüde olacaktır. Kürk detayların yer alacağı şallarla beraber çiçekli saç bantları, tasma kolyeler, etnik takılar da eski zamanların modasını günümüze uyarlayacak ve sıklıkla karşımıza çıkacaktır.