2016 Bayan Kısa Bot Modası

Her sezon yenilenmesi gereken kıyafetlerin başında, kışlık botlar geliyor. Dışarıda ve işyerinde giyilen botlar, çok göz önünde olduğundan ve son moda modeller genelde herkes tarafından bilindiğinden, trendleri yakın takip edip, güncellemek gerekir. Uzun çizmeler de bu sezon çokça kullanılmasına rağmen, kısa botlar, bol çeşitliliği ile sezona damgasını vuracak. Sadece görsel değil, rahatlığı ile de daha çok tercih edilecek modeller sunuluyor.

Topuksuz Kısa Botlar

Özellikle kar yağışı olan zamanlarda daha çok tercih edilen düz taban botlarda, son sezonda en dikkat çekici nokta; zincir detayı. Boğaz kısmında bulunan, en az iki sıra olan zincirler, botların tüm havasını değiştiriyor. Önceki sezondan kalan topuksuz botlarınızı, uzun zincir kolyelerinizi kullanarak, trendlere uygun hale getirebilirsiniz. Zincirlerle birlikte kullanılan metal diken şeklindeki ayrıntılar, bazı modellerde, tüm boğazı saracak şekilde düzenlenmiş olarak dikkat çekmektedir.

Topuklu Kısa Botlar

Önceki sezonlardan farklı olarak, iğne topuk tabir edilen botlar, çok rağbet görmeyen botlar haline geldi. Yüksek fakat kalın topuklar, kısa boğazlı bayan botlarında sıkça kullanılır şekilde karşınıza çıkıyor. Günlük giyimde, oldukça rahat olmanızı sağlayacak modeller gibi görünüyor.

Kısa Botlar Renk Seçimi

Geçen sezonun trendi olan renkli ve kimi zamanda desenli olan botlar, 2016 da siyah ağırlıklı olarak kullanılıyor. Askeri bot tarzında botlarda, parlak kırmızı seçmeniz, son trendleri yakından takip ettiğinizin ispatı olabilir.

Sonbahar Modası ve Topuklu Çizmeler

Sonbahar Modası ve Topuklu Çizmeler

2014 sonbahar modası en şık kıyafetleri sizlerle buluşturmaya kararlı gibi görünüyor. Hem şıklığı hem rahatlığı sunduğu gibi göz alıcı kıyafetlerle ortamdaki bütün bakışları üzerine çekmeniz için özel olarak hazırlanmış. Kıyafetlerin mükemmeliyetini ayakkabılarla tamamlayan 2014 sonbahar modası şimdide klasik giyinmeyi seven bayanlara en şık topuklu çizme modellerini kombinlerde kullanma şansı sunuyor.

Bilindiği gibi çizmeler çok uzun yıllardır sonbahar kış modalarını süslemektedir. Diz altı, diz hizası ve diz boyu olarak isimlenen çizmeler 2014 sonbahar modasında da en sık kullanılan parçalardandır.

siyah-topuklu-uzun-çizme-modeli

Diz Altı Topuklu Çizmeler

                Bu çizmeler daha çok pantolon üzerine giyilmektedir. Hem boyu uzun göstermek hem de şıklık katmak için idealdirler. Pantolonla beraber kullandığınız bu çizmelerin diğer bir tamamlayıcısı kesinlikle kemer üstü kazaklar olacaktır. Trençkot kullandığınızda bile altında şıklığınıza şıklık katacak bir çizme olarak göze çarpar. Topuklu olması ayrı bir hava vereceğinden ekstra takılara ihtiyaç duymazsınız.

Diz Hizasındaki Topuklu Çizmeler

Bu çizmeler hem etekler hem de pantolonlar için idealdir. Pantolonla kullanıldığın da pantolonun üzerinde sizi tüm soğuklara karşı korurlar. Çizmelerin uzunluğu diz de olduğundan kazak boyları kemer hizasından daha uzun olabilmektedir. Topuklu olduğu için çok spor olmayan, tarz olarak klasik bir kazak seçmeniz önerilmektedir.

Diz hizasındaki çizmelerinizi elbise ile de kullanabilirsiniz. Bu durumda etek boyu çizmeyi kapatmadan kullanmanız daha hoş bir görüntü yaratır. Aksi takdirde ne çizme ne de elbise hoş görünmediği gibi emanet duracaktır. Elbiseleriniz çizmenin üzerinde olmalıdır. Çizmeye uygun olarak dar kesim klasik bir elbise seçebilirsiniz. Diz üstü hizadaki elbisenizi mutlaka şal ile tamamlamalısınız. Şal size hem hareket katar hem de renk verir.

Diz Üstü Topuklu Çizmeler

Diz üstü topuklu çizmeler genel olarak kısa elbiselerle kullanılır. Mini dar kesim klasik elbiseler bu çizmeleri sorunsuz taşıyabilmektedir. Siyah rengin daha fazla tercih edildiği böyle kombinlerde altın sarısı takılar kullanılmalıdır. Elbiseniz uzun kollu ve kolları dar ise üzerine kalın altın sarısı bir bileklik takmanız mümkündür. Bu takıyı yine aynı renkte küpelerle sadelikten kurtarabilirsiniz.

2014 Sonbahar Modasında Kovboy Botları

2014 Sonbahar Modasında Kovboy Botları

Botlar yağmurların bol olduğu sonbaharın vazgeçilmez ayakkabılarıdır. Ayakları hem soğuktan korur hem de yağmurda ıslanmasını engeller. Çeşitliliği çok çok fazla olan bu botların 2014 sonbahar sezonunda en moda olanı kovboy botları olarak karşınıza çıkıyor. Sert çizgilere sahip olan kovboy botları burun kısmına doğru üçgen gelecek şekilde dizayn edilmiştir. Aynı zamanda bilek kısmındaki kemeri ile de tam bir kovboy tarzına bürünür. Üst kısımları ya içe ya da dışa doğru iki tane oval oluşturacak biçimde hazırlanmıştır.

Çizme hali de bulunan kovboy botlarının diğer özelliği bileği tam sarmamasıdır. Bu sayede bol kalan bilek kısmı pantolonların üzerine giyilmesi için ideal bir ayakkabı yaratır. Genel olarak kovboy botları fermuar ya da bağcıksız tasarımlara sahiptirler. Zaten bol olan üst kısmı ayağınızın büyüklüğüne göre ayarlandığından giyip çıkarmak oldukça kolay olacaktır.

bt3

Kovboy Botlarının Kombinlenmesi

                Kovboylar bilindiği gibi asi tarzda kişiliğe sahiptirler. Kuralsız ve sınırsızdırlar. Bu yüzden kovboy botları da spor ve rahat giyim tarzları için uygundur klasik tarzın altına da kullanılabilir ama spor tarzda durduğu gibi hoş durmayacağından daha çok spor kullanım önerilmektedir.

Hardal sarısı dar bir pantolonunuz varsa bu pantolonun üzerine koyu mavi bir kazak giyin. Kazağınızı kayık yaka ya da V yaka seçebilirsiniz. Altına aynı tonlarda koyu mavi bir kovboy botu giymeniz o günün yıldızı olmanızı sağlamak için yeter de artar bile. Botunuzu kesinlikle pantolonun üzerine giyin. Takı olarak da en güzel şal yakışır. Şalı ister mavi isterseniz hardal sarısı tonlarında seçebilirsiniz. Makyajınız hafif ve mavi ağırlıklı olabilir.

Daha renkli giyinmeyi sevenler için süet koyu yeşil bir kovboy botuna yine dapdar krem rengi bir kot seçebilirsiniz. Üzerine karışık renklerde giyebileceğiniz salaş bir kazak sizi o gün için tam anlamıyla harika hissettirmeye yeter. Seçtiğiniz kazağın içinde botunuzun yeşilinin bulunması halinde her şey dört dörtlük olur. Bu tarz kıyafetlere top yeşil küpelerde takarsanız harika bir kombin yaratmış olursunuz. Makyajınızda da yeşil ve krem tonlarını kullanmayı unutmayın.

Hotiç Bot Modelleri

Botu bayanlara çok fazla yakıştırmıyorum, nadiren yakıştırdığım modellerde çıkıyor tabi fakat bu modellerde genelde kullanışsız oluyor. Benim için kullanışsız olan bu bot modelleri sizin için kullanışlı olabilir. Mesela ben topuklu ayakkabı kullanamıyorum fakat topuklu ayakkabı kullanmak sizin için sorun olmuyorsa rahatlıkla alabilirsiniz, gerçekten hoş modeller. Siyah bot standarttır zaten her ayakkabılık da bir tane bulunur. Liseli değilseniz, işlemeli olan botu ise kullanım alanınız geniş değildir. Bordo, kırmızı tonları ise her Continue reading “Hotiç Bot Modelleri”