Pullu Etek Modelleri

Pullu etekler çağımızın her zaman var olan eteği ve kombin önerisi olarak her şekilde gözler önünde olacaktır. Pullu yani payetli etekler yanlış ellere geçtiğin de tam bir moda faciası olabiliyor. Bunun haricin de ise doğru ellerde işlenmeyi bekleyen bir altın madeni kadar değerlenebiliyor da. Örneğin; eliniz de bulunan pullu eteğin üzerine yine pullu ve ya şaşalı tarzda bir şey giyilirse bu facia olabiliyor.

Pullu Etek Modellerin de Püf Noktalar

Eğer eliniz de bulunan bir pullu eteği yukarda söylenen gibi pullu, abartılı ve ya ‘ Ben buradayım.’ diyen parçalarla kesinlikle kullanılmamalı. Bunu aksine pullu etekleri onun tam zıttı olan sade tek renk gözleri yormayan bluzlarla ve parçalarla giyerek gayet hoş kombinler ortaya çıkabilir.

Elinizde Olması Gereken Pullu Etek Modelleri

Eliniz de olması gereken pullu etek modeli tercihen siyah olmalıdır. Çünkü siyah renk her renge uyum sağlayıp, şık bir görünüm elde edebiliyor. Aynı zamanda giyen bayana asillikte katmıyor değil. Örneğin kombin olarak düşünüldüğünde; siyah pullu eteği dışarı çıkarken ve ya bir arkadaşın doğum günü partisine giderken giyilmek isteniyor. O zaman yapılması gereken siyah renkle uyumlu olan koyu gri bir tişört sayesinde kombinin büyük bir ölçüsü bitmiş oluyor. Bileğe gümüş rengi bilezikler, parmağa ise yine siyah tonlarında takılacak yüzükler sayesinde takı sorunu da çözülüyor. Ayakkabı olarak ise kalın topuklu önü açık bootie tarzı ayakkabılarla kombin tamamlanmış oluyor. Böylece hem çok uğraşılmadan, çok özenilmiş gibi olmadan tüm gözler kombininize ve tabi ki giyen kişiye dönecektir. Altın sarı rengi pullu etek belki de tek başına bakıldığında biraz abes dursa da yapılacak olan salaş beyaz bir tişörtle kombin etmek. Bu kombin hem rahatlığa, hem de şıklığa hitap etmiş olacaktır.

 

Balon Etek Modelleri

Balon etek modelleri, 2000 yıllarında gayet ünlü olmuş o dönem çocukların ve genç kızların hayallerini süsleyen, alındığın da hiç üzerlerinden çıkarılmayan eteklerden olmuştur. Daha sonra çıkan eteklerde yeni modeller, değişen moda akımı derken eski popülerliğini geri kazanamamış ve ivme kaybetmiştir. Gün geçtikçe kaybettiği bu ivmeyi geri kazanmış bugünlerde de adından söz ettiren etek modellerinden olmuştur. Hele ki daha şık daha şık bir görünüme sahip olan orta boy balon etek modelleriyle gözde olmaya başlamıştır.

Gece Kombini İçin Öneriler

Gidilecek ortam loş ve loş ortamlardan hoşlanılmıyorsa, parlamak ve tüm gözlerin parlayan kişide olması isteniyorsa ve o parlayan kişi siz olmak istiyorsanız neon renkli balon etekler bir moda dehası tarafından üretilmiş denilebilir. Tabi ki bunla beraber bacak yapısı da önemli eğer bacaklarına güvenen bayanlardansanız denenmesi gereken kombinler arasında yerini alan kombinlerden. Neon balon eteğinin üzerine giyilecek siyah bir tişört, siyah kalın topuk bir topuklu ayakkabıyla ortamda parlayan bayanlardan olmak çok daha kolay.

Yeni-Sezon-Balon-Etek-Modelleri

Kombin Önerisi

Sahip olunan star bir parça olan kırmızı bir balon etek herkesin hayat kurtarıcısı olmaya adaydır. Örneğin;  kırmızı balon eteğin üzerine her renk de (çok uyumsuz olmayacak şekilde) tişörtler ya da kumaşlarının da uyduğu şekilde kazak, sweatshirt giyilebilir. Bu kombine uygun olarak giyeceğiniz deri ceket ve önü kapalı olan bootielerle hem gözlere hoş gelecek, hem de stil sahibi olunabilecektir. Başka bir tarz önerisi olarak ise; dize kadar uzun gelen balon eteğin üzerine, göbeği açık olan bir tişört ile gayet orijinal bir görünüme sahip olunabilir.

 

Gece Etekleri 2016

Gece Etekleri 2016

Davetlerin, düğünlerin, akşam yemeklerinin kurtarıcı parçaları olan etekler, 2016 yılında da birbirinden farklı model ve desenlerde tasarlanmışlardır. Yeni sezon gece eteklerinde kadınsı ve çekici modeller, derin yırtmaçlar ön plandadır. Bulunduğu mekânda dikkati üzerine çekmek isteyen bayanlar için çok farklı modeller düşünülmüştür. Özellikle uzun eteklerdeki tek yön yırtmaçlar, mini eteklerde de dantel ve transparan detaylar gece eteklerinde ön plana çıkmaktadır.

Mini Gece Etekleri

2016 yılının kreasyonlarında bulunan mini gece etekleri, dantel desenler ağırlıktadır. Klasik formda kesilmiş, uçları dantelle süslenmiş, şifon veya deri etekler gece kombinleri için idealdir. Mini ve dar etekler vücut hatlarını ortaya çıkardığından vücuduna güvenen bayanlar için doğru bir seçim olacaktır. Mini gece eteklerinde büyük desenlerden kaçınıp daha küçük, ancak belirgin olan desenler tercih edilmelidir. Bu sayede dikkatler eteğin desenine değil, vücuda çekilebilir.

etek-kombinleri

Uzun Gece Etek Modelleri

Uzun gece eteklerinde trend genel olarak, dar formda ve derin yırtmaçlı etekler üzerine yoğunlaşmıştır. Yırtmaçlar kimi zaman tüllerle bazen de dantel işlemelerle belirginleştirilmiştir. Yırtmaçların tek taraflı olması eteği klasikleştirirken dikkati bacaklara çekmektedir.

Gece Eteği Kombinleri

Mini bir gece eteği giyilmişse üzerince az dekolteli bir bluz veya gömlek, altında ise uzun çorap çizmeler tercih edilmelidir. Uzun gece etekleri içinse, dar ve dekolteli bir gömlek, ince topuklu ayakkabı veya yırtmacın sonuna kadar uzanan bir çizme giyilmelidir.

 

 

Mango Etek Modelleri 2016

Mango Etek Modelleri 2016

Özellikle klasik bir şıklık sunan Mango, 2016 kreasyonunda da bu izini devam ettirmektedir. İş ve davet kıyafetleri ağırlıklı Mango vitrinlerinde etek ve elbiseler yepyeni modellerle meraklılarını beklemektedir. Yeni sezon etek modellerinde de Mango hayranlarının beklentilerini karşılayacak, onları hayal kırıklığına uğratmayacak model ve desenler görülmektedir.

En Yeni Mango Etek Modelleri

Mango’nun yeni sezonunda etekler mini ve maxi boy ağırlıktadır. Nadiren görülen uzun etekler derin yırtmaçlı ve vücudu saran formdadır. Bu sezonun modası olan püsküller mini etekleri süslemekte ve etnik desenler eteklere ayrı bir şıklık katmaktadır.

siyah-etek-modelleri-2016

Mango eteklerde genel olarak hissedilen şık bir iş kadını havası 2016 sezonunda da ön planda tutulmuştur. Vücudu saran deri kalem eteklere eklenen büyük düğmeler ve fermuar detayları ile kombinlerde vamp bir hava yakalamak amaçlanmaktadır. Mini boyda olan süet etekler daha çok spor şıklık için uygun olsa da klasik bir ayakkabı ve gömlekle çok modern bir iş kıyafetine dönüşebilecektir. Kışa özel tasarlanan yün ve kırçıllı eteklerin genel olarak maxi boyda tutulması da soğuk günler için çok kullanışlı bir seçenek olmuştur.

2016 Mango Eteklerde Renk Seçenekleri

Yeni sezon Mango eteklerde daha çok pastel tonlar tercih edilmiş ve renkten çok desene önem verilmiştir. Daha önceki sezonların capcanlı renklerinin yerini gri, kahve ve krem tonlar almıştır. Koyu tonlar üzerindeki etnik, geometrik desenler ve çizgilerle etek kombinlerinde fark yaratılmıştır.

 

Desenli Etek Modelleri 2016

Desenli Etek Modelleri 2016

Yaz, kış tüm bayanların dolaplarını süsleyen farklı desen, model ve renklerde etekler, 2016 yılında da çok çeşitli seçeneklerle mağazalardaki yerlerini aldı. Yeni sezon etekler, renk cümbüşünden çok desen ağırlıktadır. Her zevkten bayana hitap edebilecek etnik, bohem, modern, antik ya da çiçek desenli etekler vitrinlerdedir.

Desenli Mini Etekler

2016 kreasyonlarında desenli mini eteklerde en çok göze çarpan desenler çiçek ağırlıkta olanlardır. Büyük, küçük çiçek motifleri mini etekleri süslemekte ve kombine bahar havası katmaktadır. Yeni sezon mini eteklerde kullanılan çiçek desenlerinde rengârenk çiçekler değil, sadece iki rengin bir arada kullanıldığı desenler ağırlıktadır. Örneğin beyaz zemin üzerinde mavi çiçekler veya kahverengi zemin üzerinde yeşil çiçeklerden oluşan desen kullanılmaktadır.

2016-cicek-desenli-etek-modelleri-2016-ne-ile-kombinlenir

Desenli Kalem Etekler

Son yılların vazgeçilmezi kalem etekler yeni sezonda da favori durumdadır. Ancak kalem eteklerde geometrik desenler, çizgiler, barok desenler ağırlıktadır. Canlı renklerin hakim olduğu etnik desenler nostaljik bir hava yaratırken etek uçları veya bel kısmında bulunan çizgilerle günümüz yansıtılmaktadır. Geçen sezonun rengârenk kalem eteklerinin yerini yeni sezonda tek renk veya zemin ve şekil olarak iki renk almıştır.

Desenli Etek Kombinleri

2016 yılında trend olan desenli eteklerin kombinindeki en önemli husus; eteğin desenini başka bir abartı ya da hareketle gölgelememektir. Bunun için desenli eteklerle kullanılan parçaların daha sade olmasına özen gösterilmeli ve bütünlükte karmaşa yaratmaktan kaçınılmalıdır.