Archive for the 'Etek Modelleri' CategoryPullu Etek Modelleri

Pullu etekler çağımızın her zaman var olan eteği ve kombin önerisi olarak her şekilde gözler önünde olacaktır. Pullu yani payetli etekler yanlış ellere geçtiğin de tam bir moda faciası olabiliyor. Bunun haricin de ise doğru ellerde işlenmeyi bekleyen bir altın madeni kadar değerlenebiliyor da. Örneğin; eliniz de bulunan pullu eteğin üzerine yine pullu ve ya şaşalı tarzda bir şey giyilirse bu facia olabiliyor.

Pullu Etek Modellerin de Püf Noktalar

Eğer eliniz de bulunan bir pullu eteği yukarda söylenen gibi pullu, abartılı ve ya ‘ Ben buradayım.’ diyen parçalarla kesinlikle kullanılmamalı. Bunu aksine pullu etekleri onun tam zıttı olan sade tek renk gözleri yormayan bluzlarla ve parçalarla giyerek gayet hoş kombinler ortaya çıkabilir.

Elinizde Olması Gereken Pullu Etek Modelleri

Eliniz de olması gereken pullu etek modeli tercihen siyah olmalıdır. Çünkü siyah renk her renge uyum sağlayıp, şık bir görünüm elde edebiliyor. Aynı zamanda giyen bayana asillikte katmıyor değil. Örneğin kombin olarak düşünüldüğünde; siyah pullu eteği dışarı çıkarken ve ya bir arkadaşın doğum günü partisine giderken giyilmek isteniyor. O zaman yapılması gereken siyah renkle uyumlu olan koyu gri bir tişört sayesinde kombinin büyük bir ölçüsü bitmiş oluyor. Bileğe gümüş rengi bilezikler, parmağa ise yine siyah tonlarında takılacak yüzükler sayesinde takı sorunu da çözülüyor. Ayakkabı olarak ise kalın topuklu önü açık bootie tarzı ayakkabılarla kombin tamamlanmış oluyor. Böylece hem çok uğraşılmadan, çok özenilmiş gibi olmadan tüm gözler kombininize ve tabi ki giyen kişiye dönecektir. Altın sarı rengi pullu etek belki de tek başına bakıldığında biraz abes dursa da yapılacak olan salaş beyaz bir tişörtle kombin etmek. Bu kombin hem rahatlığa, hem de şıklığa hitap etmiş olacaktır.

 

Kışlık Kombinlerde Etek Boyu

Kış gelince kışlık kombinlerde pantolon, ayakkabı, mont, etek seçimi de ayrı bir önem kazandı. Zira yanlı renk, model ve boyda tercih edilen parçalar kişide çok da güzel görünmeyen manzaralara sebep olabiliyor. Zira güzellik; giyilen kıyafetler ve bu kıyafetlerin birbiriyle ve vücut yapısıyla uyumu ile değer kazanıyor. Bu sebeplerle öncelikle boya, kiloya, ardından da kombindeki diğer parçalarla uyuma özen göstererek giyinmek gerekir.

Kışlık Kombinlerde Uzun Etekler

Uzun etek giymek hem çok kolay hem de çok zordur. Alt bedeni tamamen kapattığından kusurları saklayan uzun etekler, doğru ayakkabı ile birleşmezse ve bel boyu vücuda göre seçilmezse sıkıntı olabilir. Kışın uzun eteklerin şık bir görünüm yaratabilmesi için öncelikle altına ince ya da kalın uzun topuklu ayakkabı, bot ve çizmelerin seçilmesi gerekir. Bunun yanında kışlık uzun eteklerde düşük bel yerine yüksek bellerin seçilmesi de daha şık bir görünüm için önemlidir.

Kışlık Kombinlerde Mini Etekler

Kışlık etek kombinlerine en çok mini boy yakışmaktadır. Kışlık mini eteklerin altına opak, parlak çorap ve diz altı, diz üstü çizmeler giyerek çok şık olmak mümkündür. Daha salaş bir görünüm tercih edenler içinse mini eteğin altına yarı boy platform topuklu ya da topuksuz botlar iyi olacaktır.

Kışlık Kombinlerde Diz Altı Etekler

Diz altı boyda olan etekler kışın pek fazla önerilmemektedir. Sadece boyu uzun ve vücudu ince olan bayanlarda çok da kötü durmayan yarı boy etekler, topuklu ayakkabılar ve kısa botlar için uygun olabilir.

Ekose Etek Kombinleri

80’lerin sonları 90’ların başları itibariyle kadınların hayatlarına giren ekose etekler, zaman zaman demode olsa da 2015 sonbahar, kış sezonu itibariyle yeniden trend haline gelmiştir. Vitrinlerde sıklıkla rengarenk ekose etekler görülmekte ve birbirinden şık kombinlerle sokakta yer bulmaktadır. Özellikle ekose mini balon ve kalem etekler genç nesil için çok şık bir alternatiftir. Ancak ekose etek kombinlerinde renk ve desen uyumuna ve etek boyunun bacak boyuna göre ayarlanması gerekmektedir.

Ekose Etek Seçimi

Ekose deseni çok ayrıntılı bir görüntü oluşturduğundan kilolarından şikayetçi olanlara pek fazla tavsiye edilmemektedir. Ancak giyilecekse kiloları saklamak adına diz altında biten ekose kalem etekler çok daha iyi olacaktır.

Ekose Etek ve Çizme Kombinleri

Ekose kumaş olarak fazla desenli ve göz yorucu olduğundan kombinlendikleri parçalar sade ve tek renk olmalıdır. Bu kural çizmeler için de geçerlidir. Parlak rugan çizmeler yerine mat deri veya süet çizmeler tercih edilmelidir. Ayrıca mini eteklerde bacak boyunu uzun ve ince göstermek adına çizme boyu dizüstü olmalıdır. Bunun yanında çizmeler; parlak düğmeli veya fermuarlı değil, daha sade seçilmelidir.

Ekose Etek ve Bot Kombinleri

Ekose eteklerle spor bir kombin yapılacaksa botlar topuksuz ya da platform topuklu olmalıdır. Ancak klasik kombinlerde uzun, ince topuklar ve kesinlikle bacak boyunu kısa göstermeyecek mini botlar tercih edilmelidir. Botların boyu ayağın üstünde ya da bilekte son bulmalıdır.

 

 

Kısa Boylular İçin Etek Seçimi

Boyu, yaşı, kilosu nasıl olursa olsun vücuduna uygun parçalar kombinlendiğinde kusurlar gizlenebilir ve çok şık bir görünüm elde edilebilir. Beden formunu tanıyan ve giyinmenin püf noktalarını bilen bayanlar sokakta, işte, davette, evde tarz sahibi olabilirler.

Kısa Boylu Bayanların Etek Boyları

Boyunun kısa olduğunu düşünen bayanlar etek seçerlerken ara boylardan uzak durmalılar. Özellikle bacak boyunu biraz daha uzatmak adına mini veya yerlere kadar uzanan uzun etekleri tercih etmelidirler. Dizde, diz altında olan etekler bacağın boyunu keseceği için olduğundan daha kısa gösterecektir. Mini eteklerin altına uzun topuklu dizüstü çizmeler, çorap çizmeler veya ince topuklu sadece parmakları kapatan ayakkabılar tercih edilmelidir. Eğer çorap giyilecekse ayakkabı ile aynı renkte ve tonda olan çorapların da bacak boyunu uzattığı bilinmektedir. Uzun eteklerde ise yüksek topuklu çizme ya da ayakkabılar veya dolgu topuk ayakkabılar giyilmelidir.

Kısa Boylu Bayanlar İçin En Trend Etek Modelleri

Boyu kısa olanlar biraz daha uzun görünmek adına yüksek belli ve bel oyuntusunu tamamen saran etek modellerini tercih etmelidirler. Uçuşan kabarık etekler yerine daha dar kesimli etekler boyu uzun gösterebilmektedir. Yüksek belli eteklerde daha koyu ve düz renkleri, boyuna çizgili desenleri seçerek alt bedeni uzatmak mümkündür. Eteğin üzerine giyilen bluz ya da gömleğin dar kesim olup, eteğin içine sokulması da daha uzun bir gösterecektir.

Balon Etek Modelleri

Balon etek modelleri, 2000 yıllarında gayet ünlü olmuş o dönem çocukların ve genç kızların hayallerini süsleyen, alındığın da hiç üzerlerinden çıkarılmayan eteklerden olmuştur. Daha sonra çıkan eteklerde yeni modeller, değişen moda akımı derken eski popülerliğini geri kazanamamış ve ivme kaybetmiştir. Gün geçtikçe kaybettiği bu ivmeyi geri kazanmış bugünlerde de adından söz ettiren etek modellerinden olmuştur. Hele ki daha şık daha şık bir görünüme sahip olan orta boy balon etek modelleriyle gözde olmaya başlamıştır.

Gece Kombini İçin Öneriler

Gidilecek ortam loş ve loş ortamlardan hoşlanılmıyorsa, parlamak ve tüm gözlerin parlayan kişide olması isteniyorsa ve o parlayan kişi siz olmak istiyorsanız neon renkli balon etekler bir moda dehası tarafından üretilmiş denilebilir. Tabi ki bunla beraber bacak yapısı da önemli eğer bacaklarına güvenen bayanlardansanız denenmesi gereken kombinler arasında yerini alan kombinlerden. Neon balon eteğinin üzerine giyilecek siyah bir tişört, siyah kalın topuk bir topuklu ayakkabıyla ortamda parlayan bayanlardan olmak çok daha kolay.

Yeni-Sezon-Balon-Etek-Modelleri

Kombin Önerisi

Sahip olunan star bir parça olan kırmızı bir balon etek herkesin hayat kurtarıcısı olmaya adaydır. Örneğin;  kırmızı balon eteğin üzerine her renk de (çok uyumsuz olmayacak şekilde) tişörtler ya da kumaşlarının da uyduğu şekilde kazak, sweatshirt giyilebilir. Bu kombine uygun olarak giyeceğiniz deri ceket ve önü kapalı olan bootielerle hem gözlere hoş gelecek, hem de stil sahibi olunabilecektir. Başka bir tarz önerisi olarak ise; dize kadar uzun gelen balon eteğin üzerine, göbeği açık olan bir tişört ile gayet orijinal bir görünüme sahip olunabilir.