Gelin Taç Modelleri

Gelin Taç Modelleri

İster kır, ister salon düğünü olsun, taçlar en sevilen ve sık kullanılan gelin aksesuarlarıdır. Yüzlerce alternatif arasından seçim yapmak hiç de kolay değil. İnci, taze ya da yapay çiçek, dantel, kristal taş, swarowski taşlar, boncuk, değerli taşlar ve hatta tüy, taç üretiminde en çok kullanılan malzemelerdir. Duvakla ya da duvaksız kullanılabilen gelin taçları üretilirken her bütçe düşünülmüş.

gelin-taç-modelleri-6

Çiçekli Gelin Taçları

Çiçekler mutluluğun, sevginin sembolüdür. Özellikle bahar ve yaz düğünlerinde sıkça tercih edilen çiçekli taçlarda beyaz tercih sebebidir. Çiçekler yapay ya da canlı kullanılabilir. Canlı çiçek kullanılacaksa yaprakların ya da çiçekten kopan kısımların saçta dağılabileceği unutulmamalıdır. İncili, çiçekli gelin taçları ya da taşlı, çiçekli özel tasarım gelin taçları da rahatlıkla bulunabilmekte.

Hürrem Sultan Gelin Taçları

Osmanlı taç tasarımlarından seçkilerle kına ve düğün gününün sultanı olunabilir.

Gelin-taç-modelleri-40

Türbanlı Gelin Taçları

Türbanlı gelinler için Swarowski taşlar, boncuklar, inciler ile tülün üstüne işlenmiş harika taç tasarımları mevcut.

Diğer Gelin Taçları

Sade, duru bir görünüm için Fransız modeli gelin taçları kullanılabir. Dantel işlemeli tül ve tüylerle süslenmiş gelin kepleri de seçenekler arasında. Risk almak istemeyenler için prenses taçlarını da unutmamalı.

Küçük Tüyolar

  • Gelin tacı seçerken yüz şeklini önemseyin. Yuvarlak taç modelleri yüz hatlarını daha yuvarlak gösterir.
  • Krem rengi gelinlik modelleri ile altın sarısı taçlar kombinlenebilir.
  • Çiçekler ya da taşlarla bezenmiş taçlar alından biraz geriye doğru takılmalıdır.
Alyans Modelleri

Alyans Modelleri

 

Alyans modelleri, birbirlerine olan bağlılıklarını göstermek isteyen kadın ve erkekler tarafından tercih edilen önemli aksesuarlardan birisidir. Nikah ya da nişan gibi özel günlerinizde takılacak olan alyans modellerinin seçiminde, geniş bir zaman ayırmak sizin için daha faydalı olacaktır. Alyansın güzel görünmesinin yanı sıra bir anlam ifade etmesi de oldukça önemlidir. Bunun yanında, parmağınıza uygun bir alyans modeli seçmeniz de tabi ilk şarttır.

 

 

Alyans Modelleri
Alyans Modelleri

 

Takı sektörünün sürekli gelişiyor olması ve yeni alyans modellerinin, geniş bir yelpaze halinde tercih imkanı sunması, erken karar vermenizi anlamsız kılıyor. Diğer aksesuarlardan farklı olarak, çok özel bir anlamı olan alyanslar, iki insanın birbirine olan bağlılığının da simgesi. Bu özel seçimi aceleye getirmeden, bütçeniz ölçüsünde bir seçim yaparak gerçekleştirmeniz uygun bir yol olacaktır. Bir alyansı beğenseniz bile, diğer alyans modellerine bakmadan erken karar vermemelisiniz. Yeni trendler arasında, klasik çizgilerin yanı sıra farklı stillerde hazırlanmış alyansların da olduğu tasarımlar mevcut. Yapacağınız seçim hem karşınızdaki insana verdiğiniz değeri hem de sizin kişiliğinizi yansıtacağı için seçim yaparken iki kere düşünmek en doğrusu olacaktır.

 

 

Gelin Arabası Örnekleri

 

Gelin arabaları günümüzde raydan çıkmış durumda abartı süsler , gelin arabası yazıları , gelin arabası sözleri , uzun geniş tüller…  2012 yılında gelinlerimiz bu abartıdan vazgeçiyorlar . Gelin arabası sade ama hoş görünümüyle dikkat çekmeli bu yüzden fazla yüksek olmayan bir demek arabanızın ön kısmına yerleştirildiğinde gayet şık bir gelin arabasına sahip olmanızı sağlayacaktır .

 

 

 

 

Galeride paylaşmış olduğum gelin arabalarını örnek alabilirsiniz . Gelin arabasını süslerken ya da süsletirken  dikkat etmeniz gereken

Continue reading “Gelin Arabası Örnekleri”

Gelin Saç Modelleri

Güzel Gelin Saçı

 

 

2012 Gelin saç modellerinde sadelik ön planda bu ay ki gelinimiz sadeliğini şirinliğiyle süslemiş . Saçı için kullandığı aksesuar basit olsa da gelinliği ve gelinin saç modeliyle ve karakteriyle uyum sağladığı için oldukça iyi görünmüş . Perçemleri saçına hareketlilik kazanmasını sağlamış . Hafif yaptığı makyajı saç modelinin gelinliğin yanında sönük durmasını engellemiş .

 

 

 

2012 gelinlik modellerinde olduğu kadar gelinlerimizin taşığı el çiçeklerinde de değişim var . Trend , moda yeniden eskiye gidiyor . Doğal el çiçekleri 2012 yılında tekrar modaya dahil oldu . Fotoğraftaki gelinimizin el çiçeği ise oldukça Continue reading “Gelin Saç Modelleri”

Elie Saab gelinlik

Elie Saab Abiye Modelleri

 

 

Elie Saab clothing

 

Elie Saab abiye modelleri 2012 yılında abiye modellerinin çizgisini yeniden belirledi . Hem dekoltesiyle hemde renk tonlarıyla uyumu yakamış . Zuhair Murad abiye modelleriyle yarıştığını düşündüğüm Elie Saab abiye modelleri sanırım bu yıl bir adım daha önde Zuhair Murad abiye modellerinden .

 

 

Elie Saab beyazı okadar güzel süslemiş ki hem pırıltılı hem ince detaylara önem verilmiş bir o kadar zarif abiyelerin oluşmasını sağlamış . Eğer evlilik Continue reading “Elie Saab Abiye Modelleri”