Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinlik modasında, Fransız danteli ve halk arasında güpür olarak da bilinen dantel oldukça favoridir. Hemen her gelin adayı Fransız dantelini tercih edebilir ama bu türdeki gelinlikler fiyat olarak diğerlerinden biraz daha yüksektir. Yine de gelinlerden hayatlarının en önemli günlerinden birinde bu tercihi esirgemek çok doğru değildir. Fransız dantellerinin de birbirinden farklı desenlerde çok çeşidi bulunmaktadır.

Tamamı Fransız Dantel Olan Prenses Gelinlikler

Gelinliklerin üzerinde detay olarak Fransız dantel kullanılabileceği gibi gelinliğin tamamı da Fransız dantelinden tasarlanmış olabilir. Bu modeldeki gelinlikler, diğer modellere göre biraz daha ağırlardır. Fransız danteli olan prenses gelinlik modellerinde renk olarak krem ve ekru daha uygun olacaktır. Ancak elbette dilerseniz tercihinizi beyazdan yana da kullanabilirsiniz. Tamamı Fransız danteli olan gelinliklerde dantel etek uçlarında daha yoğundur. Güpürlü gelinliklerde fazladan bir aksesuara gereksinim yoktur çünkü gelinlik zaten tek başına son derece şıktır.

Detay Olarak Kullanılan Fransız Dantel

Bazı gelinlik modellerinde özellikle de kalıp olarak prenses gelinlik adı verilen tarzdaki gelinliklerde Fransız danteli sıklıkla etek uçlarında kullanılır. Etek kısmı tül olan ve etek ucu dantel olan bu tür gelinlikler yoğun bir zarafet taşırlar. Dantel detay olarak straplez olmayan gelinliklerde etek ucu dışında omuz kısımlarında da kullanılabilmektedir. Uzun kollu olan modellerde kollar genellikle Fransız danteli tercih edilir.

2016 Sade ve Şık Gelinlikler

Genelde gelin dergilerinde veya internette görülen gelinlikler arasından en sade en duru gelinlikleri seçen Türkiye’deki gelin adayları mağazaya denemeye gittikleri o gelinliği üzerlerine giydiklerinde pek de olmadı hissine kapılırlar. Bu duruma bizzat tanık olan satış danışmanları da vardır. Allı güllü, pullu, boncuklu, her yerinden bir şeyler sarkan gelinliklerden asla hoşlanmayan gelin adayları neden bu sade gelinliklerden hoşlanamayıp onlarla bir bağ kuramadıklarını o an düşünmeye başlarlar. Sebepleri esasında bellidir. Birinci sebep etraftaki genel zevklerin sade gelinlik severleri de yıllarca etkilemiş olmasıdır. İkinci sebep ise sade ve şıklığın her zaman yakalanılamamasıdır. Neyse ki günümüz de artık geçmişe göre sade fakat şık gelinlikler giderek daha da güzelleşip çeşitleri artmıştır.

Sade ve Şık Ayrıcalığı

Unutulmamalıdır ki sade ve şık bir gelinliği seçmek bir ayrıcalıktır. Çoğunluğun abartılı gelinlik seçtiği bir ülkede sade ve şık bir gelinlikle insanların karşısına çıkmak ve onu asaletle taşımak bir ayrıcalık olsa gerek.

Sade Ve Şık Gelinlik Modelleri

Sade ve şık tasarımlarda en çok kullanılan kesim A kesim gelinliklerdir. Fakat balık formunda düz kumaşlı gelinlikler ile üst kısmı straplez ya da kayık yaka gelinlikler sade ve şık gelinlik tercih edeceklerin 2016’ da en çok görecekleri gelinlikler olacaktır.

Sade ve Şık Gelinlikler 2016’da İtibarlarını Kuvvetlendirecekler Mi?

Geçtiğimiz yıllara göre daha çok insanın tercihini sade ve şık gelinliklerden yana kullandığı görülmekle birlikte hak ettiği saygınlığa ne zaman kavuşacağı ise merak konusu.

2016 Yılı Gelinlik Modelleri

Düğün telaşı ve heyecanı içinde olan genç kızların üzerinde fazlasıyla durdukları konulardan biri gelinlik seçimidir. Bu özel günde bütün gözlerin üzerinde olacağı düşüncesi gelinlik seçimini daha zor hale getirmektedir.

Balık Etek Gelinlik Modeli
Modern bir tasarım niteliğine sahip olan balık etek gelinlik modellerinden son yıllarda öne çıkan modeller arasındadır.  Modern olmasının yanı sıra zarif bir şıklık oluşturması balık etek gelinlikleri daha cezbedici kılmaktadır. 2016 yılı içinde hazırlanan birçok gelinlik koleksiyonunda balık etek detayına yer verildiği görülmektedir.  Fiziğine güvenen bayanların tercih edebileceği bu modeller birbirinden şık tasarımlarla görücüye çıkmaktadır.

Kabarık Model Gelinlikler 
Prenses model olarak da dile getirilen kabarık gelinlikler gösterişi sevenler için vazgeçilmez klasiklerden biridir. Etek kısmı daha hareketli ve kabarık olarak tasarlanan 2016 gelinlik modelleri, her zevke uyabilecek detay ve incelikleri sahip olarak tasarlanmıştır. Basen kısmı geniş olan gelin adayları kabarık modelleri rahatlıkla tercih etmektedir.
2016 yılı gelinleri için özenle hazırlanmış olan gelinlik modelleri arasından seçim yapmak gelin adaylarını oldukça zorlayacaktır.  Bu noktada gelin adaylarının yapması gereken öncelikle nasıl bir model düşündüklerini, kabarık ya da sade bir model tarzı belirlendikten sonra gelinlik seçimi daha kolay hale gelecektir. Aksi halde kararsızlık oluşur hem de pek çok model arasından uygun model seçimi, yanlış gelinlik seçimi ile sonuçlanabilir.  Bu nedenle 2016 gelinlik modelleri çeşitli alternatifleri ile mutlaka incelenmesi gereken koleksiyonları içermektedir.

Kayık Yaka İpek İşlemeli A Kesim Gelinlikler

Kayık yaka bir gelinlik düşünüyorsanız muhtemelen sade, abartısız şıklıktan yana olanlardansınız demektir. A kesimle birleşen kayık yaka gelinlikleri, otel düğünleri, tarihi mekânlar veya sadece nikâh törenlerinde bile tercih ederek prensesler gibi görünmeniz mümkün.

Transparan Tül İle Birleştirebilirsiniz

Zarif, kayık yaka gelinlik modellerinden üzeri transparan tül ile birleştirilmiş olanları tercih edebilir veya dantel kumaşlarla hareketlendirilmiş olanları düşünebilirsiniz. Eğer uzun kollu bir gelinlik düşünüyorsanız, kayık yaka kolları belli belirsiz incecik bir tül ile sarılı tasarımları mutlaka görmelisiniz.

A Kesim Ve Kayık Yaka

Sade bir asaleti temsil eden, ayak bileklerinize doğru A kesim inen ve yakası kayık olan bir gelinlik modelini, ensede toplanmış topuz saç ile tamamlayabilir böylece nikâh yemeğinize de eğlencenize de rahatlıkla ve prensesler gibi görünerek katılabilirsiniz. Bu A kesim modelleri, isterseniz uzun kuyruk ile de hayallerinize ulaştırabilirsiniz.

İpek Dokunuşlar

Kayık yaka, ipek dokusuyla bezenmiş A kesim bir gelinlik modelini sade bir nikâh töreni için düşünebilirsiniz. Eğer boyunuza ve fiziğinize de güveniyorsanız hiç tereddüt bile etmeden bu zarif modellere yoğunlaşabilirsiniz. Kayık yaka modellerde kesinlikle kolye kullanmamalısınız. Toplanmış saçlarınız ve zarif küpelerinizle damat adayının gözlerini kamaştırmanız kaçınılmaz olacaktır.

Uzun kollu olmasın diyenler için kolsuz, kayık yaka ve A kesim gelinlik modellerinin ipek işlemeli olan tasarımlarını, omuzlarınıza dökülen dalgalı saçlarınızla ve çiçeklerle çevrili sade bir taç ile kullanabilirsiniz. Yine kolye kullanmadan sadece yüzük, küpe ve bileklik ile hareketlendirmelisiniz

2016 Gelinlik Modası

Çocuk yaştan başlayarak her kadının en parlak hayallerin biri gelinlik giymektir. Bu hayaller her daim insanın aklının bir köşesinde yer alır. Özellikle son yıllarda gelinliğin de kendine ait bir modası olmaya ve bu konuda bir sektör gelişmeye başlamıştır. Birbirinden farklı modelleri her yıl görücüye çıkaran modacılar, her zevke ait farklı modellerle beğenileri toplamayı hedeflemektedir.

2016 Modasına Ait Gelinlik Modelleri

Kış aylarının gelmesi ile artık düğün sezonu kapanmaya başlamış, bunun yerini 2016 ilkbaharı ve yaz ayları için evlenmeyi planlayan çiftler almıştır. Düğün sezonunun kapanması sebebiyle de 2015 gelinlik modelleri vitrinlerden kalkarak yerini 2016 modasına ait ürünlere bırakmıştır.

2016 gelinlik modelleri incelendiğinde bu sezon içerisinde A kesim gelinlikler, açık sırt dekolteleri, ful dantel kollar ve sırtlar, vintage modeller, kat kat tüllü ve kuyruklu gelinlik modelleri gibi pek çok farklı alternatif yer almaktadır.

2016 Modasına Ait Gelinlik, Aksesuar ve Saç Kombinleri

2016 gelinlik modasında en göze çıkacak detaylar saçlarda ve aksesuarlarda yer almaktadır. Özellikle örgü ya da atkuyruğu gibi gündelik saç modellerine uygulanacak saç aksesuarlar 2016 modasının en önemli parçasını oluşturmaktadır. Bunlarla beraber tercih edilecek gelinlik modeli şatafatlı ve kat kat tüllerden oluşacak bir model olursa saç modeli ve aksesuarlar sıradan şekilde seçilerek kombinlenecek, minimal veya vintage gelinlikler tercih edilir ise de abartılı saç ve aksesuarlar kullanarak bütünlük sağlanacaktır.